Onko Luojan töitä kunnioitettava niin, ettei saa ajaa posliiniksi? Mitä se Jeesuskin siitä sanoisi, sentään tuleva ylkä.
Uskovat naiset huom!
6
380
Vastaukset
- yksi vain
Ainakin Koraanin mukaan pitää (ei siis pelkästään saa, vaan pitää) ajaa. Ja kun Koraani kerran on sen saman Luojan, jota kristitytkin palvovat, ilmoitusta, niin ei tuossa pitäisi olla mitään epäselvää. Paljaaksi vaan.
- Erittäin uskova nainen
karvoja ei saa edes lyhentää, niiden on annettava olla luonnontilassa, kammattuna ja keskijakaus on hyväksyttävää ennen kirkkoon menoa. Karvojen värjäys on kiellettyä, se on pornoa!
No kyllä säkin järkeviä mietit...
Olen uskossa mutta se ei liity mitenkään kenenkään henkilökohtaiseen jumalasuhteeseen onko posliini vai ei..samahan koskisi sitten hiustenleikkausta ja säärikarvojen poistamista jos kyse olisi mitenkään Jumalan kunnioittamisesta...
Jos se posliiniksi ajaminen on sun koko elämän tärkein ja hienoin juttu sitten se on väärin (mitä se tosin kenelläkään ei ole) mutta muuten se ei Jumalaan liity kyllä mitenkään..kai sitä nyt saa olla sellanen kun haluaa..karvoilla tai ilman..:D
Kelpaamme Jumalalle kyllä oli meillä karvoja tai ei..ei se varmaan ole niin kauheen iso juttu..- Retrohetero
jos jumalalla on joku hirsute-fetissi?
Tai fetissi johku Rodoxin 70-luvun karvapornoon?
Tutkimattomat ovat herran karvoitukset... - mutta asiaa
Retrohetero kirjoitti:
jos jumalalla on joku hirsute-fetissi?
Tai fetissi johku Rodoxin 70-luvun karvapornoon?
Tutkimattomat ovat herran karvoitukset...Ja tyttö tuossa edellä ei ole perehtynyt teologian knoppeihin. Raamatussa sanotaan, ettei hiuskarvakaan putoa kenenkääsn päästä jumalan tietämättä. Kyllä kai sukuelimet - elämän oviaukko - on Korkeimman erityisessä tarkkailussa. Kun posliiniksi ajelu vaatii partavaahdon käyttämistä, on jumalalla erinomaisen hankala työ laskea karvojen määrä.Edellä oleva uskovan naisen, vanhapiika, neuvo karvojen kampaamisesta, jakaus keskelle, on tehtävä ennen kirkkoon menoa. Suositus koskee myös suuseksin harjoittamista. Miten voi laskea suuhun jääneet karvat? Tästä on enkelin antama ultimaatumi.
- Nasse.
siis sinusta sellainen jota ei tarvitse noudattaa?
Rusainapullauskis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1365541Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1673191- 282577
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4512384- 2012285
- 1811802
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1211399Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.361212Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha721016Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?83985