Kylähullut kulkurit

Kyähullut kulkurit elävät ainakin etuliitteensä mukaan. Nyt he heittävät pois sisääpääsystä jäsenet, jotka eivät jaksa änkyttää joka kuukausi hyvyyttään. Siellä pitää viikottain kirjoittaa omaakehua ja sitä kuinka hitsaa runkopalkkiin lisää tavaraa. Samalla palvoa ja mielistellä paria kolmea valvomon entistä poliisia.
Hiljainen ja rauhallinen puurtajasakki on nyt pullautettu pois, kun näiden pöhköjen 5 megaiset hitsauskuvat täyttää serverin. He hee.. ja loput on muuten vain yksinkertaista reppanaa!
6710314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 67

Vanhimmat

kylähullujen kanssa, kuullostat joteskin katkeralta?

Äänestä
  • Näyttää jokin haukkumisteema aina olevan menossa. Kun yksi kuivuu hapen puutteeseen, viritellään uutta tilalle. Kylähullut on niin pieni, ja valtavirrasta poikkeava porukka, ettei sen touhuista taideta laajemmin olla kiinnostuneita ottamaan kantaa -Toivottavasti-.

    Äänestä

  • joukosta, siltä näyttää. Miksi muuten asia häntä kiinnostaisi?

    Kyllä se varmaan harmittaa, jos ei kelpaa enää säälittäväänkään sakkiin.

    Äänestä

  • pullautettu pois kirjoitti:

    joukosta, siltä näyttää. Miksi muuten asia häntä kiinnostaisi?

    Kyllä se varmaan harmittaa, jos ei kelpaa enää säälittäväänkään sakkiin.

    Nämä kaksi muuta kotisykolookia saivat kosteutta libidoonsa, kun olivat niin hyviä. Haistan toisessa hullujen nettivalvojavartijan.
    Ei vaadi paljon ajatuskykyä ja logiikkaa huomata kirjoituksestani lievää ironiaa ja turhautuneisuutta.
    Harrastuksestani hiljaa olleena olekin siis liikaa? No niin, äidin kulanmuruitseoppineet sielupaimenet! Nyt on taas vuoronne.

    Äänestä

  • pullautettu pois kirjoitti:

    joukosta, siltä näyttää. Miksi muuten asia häntä kiinnostaisi?

    Kyllä se varmaan harmittaa, jos ei kelpaa enää säälittäväänkään sakkiin.

    UOSITUIMMAT

    * TÄMÄ ALUE
    * KAIKKI

    Tervetuloa tiltu-Koroljov (11)
    Ei palautunut tänäänkään (14)
    Operaatio "Poro" eli Pohjolan valloitus (8)
    Karjala oli hinta Suomen eroamisesta ... (3)
    HIV-rahatkin varastettin! (4)
    Miinojen räjäytykset Helsingin edustalla ... (4)
    Venäjän puu

    Äänestä

Olen kuullut kääkistä sun muista, mutta "kylähullut kulkurit" on ihan vieras poppoo. Sinäkö olet kuulunut heihin ja sitten pullautettu pois? Eikös se ole hyvä vaan, jos et itse ole älynnyt lähteä pois, jos ne kerran (sinua lukuun ottamatta)ovat yksin kertaisia reppanoita. Kiitä luojaasi!

Äänestä

Mieheni ja minut on kai myös heitetty ulos. Emme pääse tunnuksillamme sisään.
On totta, että emme ole kirjoittaneet jatkuvasti, että on meillä kirjastoauto, on hieno kirjastoauto ja voi meidän kirjastoautoamme!
Sieltä olisi ehkä saanut joitakin vihjeitä reissuun ja toisten kokemuksia mm. Norjan ja Ruotsin leirikäytännöstä 12 metrisellä autolla.
Mieheni sanoi, että jos serveri tukehtuu kuviin, niin rajoittaisivat niiden kuvien määrää ja resoluutiota mieluummin kuin sisääntulleita, vaikka emme mitään jäsenmaksua maksaneetkaan.
Tulemme onneksi toimeen ilman kylähullujakin!

Äänestä
  • Ei kai niillä hölmöillä mitään jäsenmaksua? Seuraa ja sen sääntöjä ei ole? Ymmärrän, että lypsävät hölmöiltä vain rahaa pyörimiseensä. Silloinhan pitää porukalla olla PTH:n vahvistamat säännöt ja lait! Onko niillä?
    Toiseksi, jos mukanaolijoita kohdellaan karjana, eli serverin "hoitajavartija" käyttäytyy, kuin aivoton paska, niin siihen voi puuttua jo muutkin viranomaiset. Olisin halukas juristina hoitamaan tätä asiaa ja popoota kohtaan kanteita heti!

    Äänestä

  • teen siitä lopun kirjoitti:

    Ei kai niillä hölmöillä mitään jäsenmaksua? Seuraa ja sen sääntöjä ei ole? Ymmärrän, että lypsävät hölmöiltä vain rahaa pyörimiseensä. Silloinhan pitää porukalla olla PTH:n vahvistamat säännöt ja lait! Onko niillä?
    Toiseksi, jos mukanaolijoita kohdellaan karjana, eli serverin "hoitajavartija" käyttäytyy, kuin aivoton paska, niin siihen voi puuttua jo muutkin viranomaiset. Olisin halukas juristina hoitamaan tätä asiaa ja popoota kohtaan kanteita heti!

    Tämmösii aivottomia paskoja näyttää olevan joka foorumilla.kuin sinä oot parempi ku hoidat itelles vaipat housuihis ettet tuhri kovin paljoa ku oot noin innoissasi

    Äänestä

  • Ei teitä sielt oo heitetty mihinkään millä tahansa foorumeilla jos ei oo aktiivinen ni tunnukset vanheneepi

    Äänestä

  • teen siitä lopun kirjoitti:

    Ei kai niillä hölmöillä mitään jäsenmaksua? Seuraa ja sen sääntöjä ei ole? Ymmärrän, että lypsävät hölmöiltä vain rahaa pyörimiseensä. Silloinhan pitää porukalla olla PTH:n vahvistamat säännöt ja lait! Onko niillä?
    Toiseksi, jos mukanaolijoita kohdellaan karjana, eli serverin "hoitajavartija" käyttäytyy, kuin aivoton paska, niin siihen voi puuttua jo muutkin viranomaiset. Olisin halukas juristina hoitamaan tätä asiaa ja popoota kohtaan kanteita heti!

    Niin sinulla ei sitten ole "juristina" muuta työtä tehdä kun roikkua tällä palstalla ja tarjota palveluksiasi:)Hmm taidat olla aika suosittu lakimies piireissä:DDDD

    Äänestä

Yhden jäsenen nimi, sähköposti, kirjautumistieto ja jotakin muuta sälää vie tilaa noin 50 kiloa! Viiden megan kuvan vaatima tila on yli 5 000 000 kiloa!!!! Olisiko sen hylähullujen saitinpitäjä juuei nimensä mukainen? Tiedän tämän, kun hoidan 25 saittia. Kukin järjestö ja seurahan menee, kuin on päätetty?

Äänestä
  • Eläkeläiset linja-autokuskit ovat niin hauskoja?

    Äänestä

Jos joku joka väliin tyrkyttää muistutuksena, että hänelläpä on 15 auto ja sillä tehdään niin ja näin, ei sitä kannata yleistää?

Äänestä
  • Tämä on siellä selityksenä:
    "Automaattinen siivooja ei osaa arvoida asiamerkitystä, nyt Yleiset-osiosta lähti n. vuotta vanhemmat viestit arkistoon.

    Lisäksi siivottiin käyttäjiä, jotka eivät olleet kirjautuneet kesäkuun jälkeen ja jotka olivat kirjoittaneet 0 viestiä."

    Äänestä

  • Ai ai aiaaa kirjoitti:

    Tämä on siellä selityksenä:
    "Automaattinen siivooja ei osaa arvoida asiamerkitystä, nyt Yleiset-osiosta lähti n. vuotta vanhemmat viestit arkistoon.

    Lisäksi siivottiin käyttäjiä, jotka eivät olleet kirjautuneet kesäkuun jälkeen ja jotka olivat kirjoittaneet 0 viestiä."

    Tämähän on juuri kuin aloittaja kirjoittikin. Pitää säkättää omasta autostaan ja niistä hitsauksistaan ja vaikka akkansa kartanlukutaidosta. Puolen vuoden hiljaisen olon jälkeen olet potkittu helvettiin, eli tässä tapauksessa jotenkin ajattelevien joukkoon.

    Äänestä

on mukavia veijareita. Ihan kivaa väkeä ainakin kirjoituksista päätellen. Joku on vetänyt herneet nenuliinsa. Älkääs nyt pienistä hermostuko.

Äänestä
  • ryhmittymät ovat ja kuvista päätellen aika nukkavieruja ja melkoisen yksinkertaisia maalaisukkoja touhutippa nenänpäässä, viimeinen tippa housuissa.

    Äänestä

  • Se, joka sieltä pääsee pois jokseenkin ehjänä mieleltään, saa olla kiitollinen kohtalolleen. Lueskelin niiden bussisivuja. Olipa sisään kääntynyttä nurkkakuntaisuutta pullollaan. Kuinka sinne saadaan porukkaa vapaaehtoisesti?

    Äänestä

  • ja onnea matkaan kirjoitti:

    Se, joka sieltä pääsee pois jokseenkin ehjänä mieleltään, saa olla kiitollinen kohtalolleen. Lueskelin niiden bussisivuja. Olipa sisään kääntynyttä nurkkakuntaisuutta pullollaan. Kuinka sinne saadaan porukkaa vapaaehtoisesti?

    Olet muuten oikeassa. Olen aloittaja. Nyt funtsittuani en ole heille mitään velkaa. En saanut heiltä mitään, en tyrkyttänyt tietojani, enkä halunnut päästä nuolemaan sivunhoitaja vartijaa.

    Äänestä

Eikös nämä:´"systeeminhuoltomies ja Hene" olleet juuri ne vanginvartijat, jotka luulivat osaavansa kaiken? Olivat amiksia 70-luvulta ja oikein "viisaita".
Toinen aivan virkaheitto polisiisi ja toinen todellakin vanginvartija?

Äänestä
  • Niin no,on mielestäni täysin ymmärrettävää että sieltä listoilta poistetaan sellaisia jotka ovat joskus huvikseen sinne kirjautuneet.
    Samanlaisia juttujahan on jokaisella sivustolla jota ylläpitää joku tai jotkut ryhmittymät.
    Se ettei siellä NETTIlistalla enää sitä nimeä olisikaan EI tarkoita sitä etteikö kuuluisi kylähulluihin. Ja tämän kirjoituksen aloittaja taitaa olla henkilö joka on ottanut palkokasveja nenänsä täyteen, koska ei ole ymmärtänyt hölkäsenpöläystäkään että mistä siellä on kyse.
    Sen tarkoituksen saa selville lukemalla hiukan sen sivuston kirjautumis sääntöjä.
    Ja kylähullut eivät ole mitenkään rekisteröitynyttä porukkaa, eivät ole mikään yhdistys, joten heitä vastaan täytyy oikeudelliset toimenpiteen myös näyttää toteen, koska sellaista vastaan mitä ei ole olemassa ei voi nostaa kannetta. Se että sellaisella ryhmittymällä on julkiset sivut ja rekisteröity domain ei tee siitä oikeustoimi kelpoista. Ja entä sitten, jos vaikka sieltä joku onkin "pullautettu" ulos, olisiko kenties hänen omaa vikaansa? Kuka sen tietää parhaiten kuin tämä henkilö itse mitä ja kenekä kanssa hän on joutunut jonkinlaiseen erimielisyyteen asioista. Ja se että on erimielisyyttä asioista ei kyllä anna edes kylähullullekulkureille "pullauttaa jotakuta ulos NETTI yhteisöstä. Onko näin tapahtunut ei ole tiedossani, enkä sellaisella tiedolla mitään tekisikään, ja jos vaikka itse sinne kuuluisinkin ja syystä tai toisesta joutuisin sieltä ulos, en siitä täällä edes kehtaisi alkaa valittelemaan.
    Ja tästä syystä johtuen tätäkin sivustoa lukevat ja tänne kirjoittavat juuri ne henkilöt jotka ovat kaikenmaailman "besserwisser"eitä eli tietävät kaiken kaikesta, ja tekevät kaiken paremmin kuin kukaan muu. Mutta muistakaa että tämän sivuston nimikin vääntyy aivan toiseksi vaihtamalla muutaman kirjaimen, ja pitää paikkansa.
    Ja kun siellä tuntuu olevan paljon käyttäjiä siellä kylähulluilla menekin seuravaksi ja kirjaudun sinne ja naureskelen ääneen julkisella paikalla näitä säälittäviä alemman luokan keskusteluja.

    Äänestä

  • Hullu kylältä kirjoitti:

    Niin no,on mielestäni täysin ymmärrettävää että sieltä listoilta poistetaan sellaisia jotka ovat joskus huvikseen sinne kirjautuneet.
    Samanlaisia juttujahan on jokaisella sivustolla jota ylläpitää joku tai jotkut ryhmittymät.
    Se ettei siellä NETTIlistalla enää sitä nimeä olisikaan EI tarkoita sitä etteikö kuuluisi kylähulluihin. Ja tämän kirjoituksen aloittaja taitaa olla henkilö joka on ottanut palkokasveja nenänsä täyteen, koska ei ole ymmärtänyt hölkäsenpöläystäkään että mistä siellä on kyse.
    Sen tarkoituksen saa selville lukemalla hiukan sen sivuston kirjautumis sääntöjä.
    Ja kylähullut eivät ole mitenkään rekisteröitynyttä porukkaa, eivät ole mikään yhdistys, joten heitä vastaan täytyy oikeudelliset toimenpiteen myös näyttää toteen, koska sellaista vastaan mitä ei ole olemassa ei voi nostaa kannetta. Se että sellaisella ryhmittymällä on julkiset sivut ja rekisteröity domain ei tee siitä oikeustoimi kelpoista. Ja entä sitten, jos vaikka sieltä joku onkin "pullautettu" ulos, olisiko kenties hänen omaa vikaansa? Kuka sen tietää parhaiten kuin tämä henkilö itse mitä ja kenekä kanssa hän on joutunut jonkinlaiseen erimielisyyteen asioista. Ja se että on erimielisyyttä asioista ei kyllä anna edes kylähullullekulkureille "pullauttaa jotakuta ulos NETTI yhteisöstä. Onko näin tapahtunut ei ole tiedossani, enkä sellaisella tiedolla mitään tekisikään, ja jos vaikka itse sinne kuuluisinkin ja syystä tai toisesta joutuisin sieltä ulos, en siitä täällä edes kehtaisi alkaa valittelemaan.
    Ja tästä syystä johtuen tätäkin sivustoa lukevat ja tänne kirjoittavat juuri ne henkilöt jotka ovat kaikenmaailman "besserwisser"eitä eli tietävät kaiken kaikesta, ja tekevät kaiken paremmin kuin kukaan muu. Mutta muistakaa että tämän sivuston nimikin vääntyy aivan toiseksi vaihtamalla muutaman kirjaimen, ja pitää paikkansa.
    Ja kun siellä tuntuu olevan paljon käyttäjiä siellä kylähulluilla menekin seuravaksi ja kirjaudun sinne ja naureskelen ääneen julkisella paikalla näitä säälittäviä alemman luokan keskusteluja.

    joku kateellinen herjaa vaan kylähulluja kun ei itse omista kunnon asunto-autoa saatika osaa ajaa.

    Äänestä

  • Hullu kylältä kirjoitti:

    Niin no,on mielestäni täysin ymmärrettävää että sieltä listoilta poistetaan sellaisia jotka ovat joskus huvikseen sinne kirjautuneet.
    Samanlaisia juttujahan on jokaisella sivustolla jota ylläpitää joku tai jotkut ryhmittymät.
    Se ettei siellä NETTIlistalla enää sitä nimeä olisikaan EI tarkoita sitä etteikö kuuluisi kylähulluihin. Ja tämän kirjoituksen aloittaja taitaa olla henkilö joka on ottanut palkokasveja nenänsä täyteen, koska ei ole ymmärtänyt hölkäsenpöläystäkään että mistä siellä on kyse.
    Sen tarkoituksen saa selville lukemalla hiukan sen sivuston kirjautumis sääntöjä.
    Ja kylähullut eivät ole mitenkään rekisteröitynyttä porukkaa, eivät ole mikään yhdistys, joten heitä vastaan täytyy oikeudelliset toimenpiteen myös näyttää toteen, koska sellaista vastaan mitä ei ole olemassa ei voi nostaa kannetta. Se että sellaisella ryhmittymällä on julkiset sivut ja rekisteröity domain ei tee siitä oikeustoimi kelpoista. Ja entä sitten, jos vaikka sieltä joku onkin "pullautettu" ulos, olisiko kenties hänen omaa vikaansa? Kuka sen tietää parhaiten kuin tämä henkilö itse mitä ja kenekä kanssa hän on joutunut jonkinlaiseen erimielisyyteen asioista. Ja se että on erimielisyyttä asioista ei kyllä anna edes kylähullullekulkureille "pullauttaa jotakuta ulos NETTI yhteisöstä. Onko näin tapahtunut ei ole tiedossani, enkä sellaisella tiedolla mitään tekisikään, ja jos vaikka itse sinne kuuluisinkin ja syystä tai toisesta joutuisin sieltä ulos, en siitä täällä edes kehtaisi alkaa valittelemaan.
    Ja tästä syystä johtuen tätäkin sivustoa lukevat ja tänne kirjoittavat juuri ne henkilöt jotka ovat kaikenmaailman "besserwisser"eitä eli tietävät kaiken kaikesta, ja tekevät kaiken paremmin kuin kukaan muu. Mutta muistakaa että tämän sivuston nimikin vääntyy aivan toiseksi vaihtamalla muutaman kirjaimen, ja pitää paikkansa.
    Ja kun siellä tuntuu olevan paljon käyttäjiä siellä kylähulluilla menekin seuravaksi ja kirjaudun sinne ja naureskelen ääneen julkisella paikalla näitä säälittäviä alemman luokan keskusteluja.

    ihmeelistä toisensa kalvamista

    Äänestä

  • tuppervaarit kirjoitti:

    joku kateellinen herjaa vaan kylähulluja kun ei itse omista kunnon asunto-autoa saatika osaa ajaa.

    Olen hitsannut helvetisti palkkia runkoon! Teen savuttavia kamiinoita kaikkialle kirjastoautooni. Akkani osaa pitää karttaa sylissään ja on niin kaunis. Rakastan Heneä ja vanginvartijapoliisia, kun ovat niin hyvä homppeleita.....

    Niin meillä on mersualustaninen kirjastoauto.......
    Niin meillä on mersualustaninen kirjastoauto.......
    Niin meillä on mersualustaninen kirjastoauto.......
    Niin meillä on mersualustaninen kirjastoauto.......

    Äänestä

Naapurini pariskunta oli/on tätä sakkia. Kavahdan aina kun he ajavat sen savuttavan ja koväänisen Volvo-Viimansa näkyville. Ihmisinä perin tylsiä, kateellisia ja ikäviä, mutta tuossa harrastuksessaan ne muuttuvat lähes piruiksi. Siinä rälläkkä soi klo 22 ja miglanka palaa yötä päivää. Siinä kaasutetaan sitä ikäloppua volvoa niin, että kylä on sinisessä savussa. Äijä kännipäissään sitten baarissa kehuu kuinka taas kerran tuli säädettyä riiiissselipumpppppu kohdalleen.
Kesällä ne kai ajaa jonnekin muutamaksi viikoksi ryyppäämään ja mesomaan toisten eläkeläisbussikuskien kanssa. Onneksi tänä syksynä se mulkkukallo ei kai saanut enää rotiskoaan katsastuksesta hyväksyttyä. On ollut niin mukavan hiljaist.

Äänestä
  • Kylähullut joo saatanan älyttömät!
    Meillä on sama ongelma. Naapurin kakarat harrastaa kartingia. Isällä on vanha Scania, jolla kiertävät kilpailuja. Ellei ne aivottomat toukat kierrä siinä pihassa autoillaan rinkiä, se kylähullu käyttää ja rassaa sitä kaniaansa ja peittää tienoon savuun.
    Olen pariin otteeseen puhunut asiasta heille, mutta tämä on sitä mieltä, että pihassaan saa tehdä mitä vain. Ämmänsä, joka istuu jossakin ympäristölautakunnassa lupasi mulle hankaluuksia, jos soitan suutani. Minä vuorostani soitin pariin otteeseen paikalle poliisin syksyllä, kun pyhäaamulla alkoi kilpaajot pihassa.

    Äänestä

Sotkeentuu ne pienenkin porukan henkilökemiat näköjään välillä. Ensinmäinen järkevä kommentti aloittajalta oli "Tarkemmin ajatellen. Olet muuten oikeassa. Olen aloittaja. Nyt funtsittuani en ole heille mitään velkaa. En saanut heiltä mitään, en tyrkyttänyt tietojani, enkä halunnut päästä nuolemaan sivunhoitaja vartijaa."
Miksi pitäisi roikkua -väkisin- porukassa, jossa ei kuitenkaan viihdy.

Äänestä

Taitaa niiden hitsattuja romuja olla maaliskuun jälkeen myynnissä, kun vero kirpaisee. Siinä ei savupönttöuunit tai vahvistetut lattiarakenteet paljon paina.

Äänestä
  • ne vasta painaakin, vahvat lattiat ja pönttöuunit.
    Heti huomaa kommenteista että kirjoittaja on keltanokka, kun ei tuotakaan selvää asiaa ymmärrä.

    Äänestä

  • nehän kirjoitti:

    ne vasta painaakin, vahvat lattiat ja pönttöuunit.
    Heti huomaa kommenteista että kirjoittaja on keltanokka, kun ei tuotakaan selvää asiaa ymmärrä.

    Sinä olit varmaan kansakoulun kolmannen luokan nokkelin poika ja lellikki?

    Äänestä

  • nmnnmmnmmnmnm kirjoitti:

    Sinä olit varmaan kansakoulun kolmannen luokan nokkelin poika ja lellikki?

    Niin olin.

    Äänestä

nikkiä suotta perustamaan, jos silloin tällöin haluaa kirjoitella tai kysellä. ihan kävin mielenkiinnosta vilkaisemassa sivuja. ja siellähän oli mahdollisuus kirjautua vierailiana sisäänn. turhasta kitiset

Äänestä

Eivät kuulu meidän joukkoon! Eivät ole karavanisteja, vaan jotakin romunkunnostajia!

Äänestä
  • hahhaaa kyllä nyt tupperikansaa v*******aa kun kaikki pannaann verolle ja peukalo keskellä kämmentä

    Äänestä

  • kansakoura kirjoitti:

    hahhaaa kyllä nyt tupperikansaa v*******aa kun kaikki pannaann verolle ja peukalo keskellä kämmentä

    fuck qué tipo de gente, no más que ladra sí. Me pregunto si los finlandeses completamente desordenado, no cambia como vittuilu continua. y sin embargo tan ridículo que molestaba. Carlos Ruiz, España.

    Äänestä

  • Carlos Ruitz kirjoitti:

    fuck qué tipo de gente, no más que ladra sí. Me pregunto si los finlandeses completamente desordenado, no cambia como vittuilu continua. y sin embargo tan ridículo que molestaba. Carlos Ruiz, España.

    veron nousut maksimissa mennään niin mitä vittua ajaa 3500kgn autolla kun samaan rahaan saa ajaa 20000kg autolla heh syöttöä vaan lisää

    Äänestä

  • joopajoojuu kirjoitti:

    veron nousut maksimissa mennään niin mitä vittua ajaa 3500kgn autolla kun samaan rahaan saa ajaa 20000kg autolla heh syöttöä vaan lisää

    kylähullukulkuri ja minullakin on 12 metrinen scania. Kyllä meillä on porukassa mukavaa. Keskustellaaan joskus myös hitsauksesta. Tästähän lie täällä keskustellaan. En kyllä lukenut koko ketjua. Mutta varmaan täällä on kehuttu meitä ja tiedusteltu miten tähän trendikkääseen porukkaan.pääsisi mukaan.

    Äänestä

  • 12 m asiaa kirjoitti:

    kylähullukulkuri ja minullakin on 12 metrinen scania. Kyllä meillä on porukassa mukavaa. Keskustellaaan joskus myös hitsauksesta. Tästähän lie täällä keskustellaan. En kyllä lukenut koko ketjua. Mutta varmaan täällä on kehuttu meitä ja tiedusteltu miten tähän trendikkääseen porukkaan.pääsisi mukaan.

    kelvollinen kulkuriporukkaan. Kun Topiaksen Ksaanialla olen jo kokemusta pikkuhiljaa kyydissä hankkinut.
    Hitsaus ei ole ihan vielä hanskassa, tai mistäpä sitä tietää jos kunnon vehkeet annettaisi. Tuolla Topiaksella kun ei ole antaa käyttöön kuin paukkuvat pillit ja magneettipuikot. Harjoittele niillä sitten.
    Ja joka Kutterille ja Setralle kyllä olen moikannu jotka on nähty.
    Jos meriittejä on liittyä niin panisitteko jäsenanomuksen tulemaan.

    Äänestä

  • nyt sinun sille avokille pyytänyt kaavaketta postittamaan, hyvä copyjorma.
    Malta nyt, kyllä sinulla vielä joskus onnistuu Henen kaa, kunhan oikein keskityt.

    Äänestä

  • Tom Tomppa kirjoitti:

    nyt sinun sille avokille pyytänyt kaavaketta postittamaan, hyvä copyjorma.
    Malta nyt, kyllä sinulla vielä joskus onnistuu Henen kaa, kunhan oikein keskityt.

    Kun tätä viestiketjua (ja monta muuta tälläkin palstalla) selaa, alkaa ymmärtää miksi meillä on Vanhanen pääministerinä ja nappulaketju muissa tärkeissä tehtävissä. Emme vermaankaan täysipäisiä tarvitse emmekä osaa valita.

    Äänestä

  • uk10ko kirjoitti:

    Kun tätä viestiketjua (ja monta muuta tälläkin palstalla) selaa, alkaa ymmärtää miksi meillä on Vanhanen pääministerinä ja nappulaketju muissa tärkeissä tehtävissä. Emme vermaankaan täysipäisiä tarvitse emmekä osaa valita.

    Kansa valitsee minkälaiset edustajat se itselleen haluaa. Näillä eväillä on mentävä seuraaviin vaaleihin asti. Sitten valitaan vielä vähän pöhkömmät edustajat seuraavalle kaudelle, meitä rankaisevia päätöksiä tekemään.

    Äänestä

  • älyätkö kirjoitti:

    Kansa valitsee minkälaiset edustajat se itselleen haluaa. Näillä eväillä on mentävä seuraaviin vaaleihin asti. Sitten valitaan vielä vähän pöhkömmät edustajat seuraavalle kaudelle, meitä rankaisevia päätöksiä tekemään.

    Ovatko kylähullut hitsaamassa romujaan eduskunnassakin?

    Äänestä

  • täääääääää kirjoitti:

    Ovatko kylähullut hitsaamassa romujaan eduskunnassakin?

    pystyy jotakin itse vielä tekemäänkin.
    Vaan kerroppa sinä mitä itse osaat ?

    Äänestä

  • kylähullut kirjoitti:

    pystyy jotakin itse vielä tekemäänkin.
    Vaan kerroppa sinä mitä itse osaat ?

    Onhan eduskunnassakin Alatalo Mieto Karpalakin Guseniina ym muut pellet
    Raaka porukka

    Äänestä

  • kylähullut kirjoitti:

    pystyy jotakin itse vielä tekemäänkin.
    Vaan kerroppa sinä mitä itse osaat ?

    Такие, как во влагалище, а также pepun сношение löystyy сжатие продолжается. Вагинальные löystyy нынешним партнером с очень жесткой, как только она казалась нормальной секс-бизнеса (менее чем за минуту) и поддержания нормальной лишь столько, сколько jaksaa получить. Батт снова остается piukeana и imevänä дольше (2-4 минуты), но затем löystyy flimsier чем вагинальный löysimmillään. Pepun, чем влагалище, могут чувствовать давление, чтобы увеличить общения между снятии с того момента, из которых, однако, скорее обусловлена восстановлением чувствительности полового члена, чем возвращение женщины на жесткой.

    Äänestä

  • 158 kirjoitti:

    Такие, как во влагалище, а также pepun сношение löystyy сжатие продолжается. Вагинальные löystyy нынешним партнером с очень жесткой, как только она казалась нормальной секс-бизнеса (менее чем за минуту) и поддержания нормальной лишь столько, сколько jaksaa получить. Батт снова остается piukeana и imevänä дольше (2-4 минуты), но затем löystyy flimsier чем вагинальный löysimmillään. Pepun, чем влагалище, могут чувствовать давление, чтобы увеличить общения между снятии с того момента, из которых, однако, скорее обусловлена восстановлением чувствительности полового члена, чем возвращение женщины на жесткой.

    o suolellakin kaveri joka tietää kuuklen kiäntökonee ja osso sitä vielä käättää.
    Tahtoo olla vaa aikalailla ihmeelistä tarinoo ku ossoova ruppee selvittää mitä nää spanjasta russiasta oot saana aikaa. Ja vielä monella palstalla.
    Onneks olkoo, et oo aiva palikka vaek et kaaaks siitäi jiä.

    Äänestä

  • 158 kirjoitti:

    Такие, как во влагалище, а также pepun сношение löystyy сжатие продолжается. Вагинальные löystyy нынешним партнером с очень жесткой, как только она казалась нормальной секс-бизнеса (менее чем за минуту) и поддержания нормальной лишь столько, сколько jaksaa получить. Батт снова остается piukeana и imevänä дольше (2-4 минуты), но затем löystyy flimsier чем вагинальный löysimmillään. Pepun, чем влагалище, могут чувствовать давление, чтобы увеличить общения между снятии с того момента, из которых, однако, скорее обусловлена восстановлением чувствительности полового члена, чем возвращение женщины на жесткой.

    טאַקע, נישט. איז אַז וואָס דאָס איז????
    איך בין אַ קריסטלעך, איך גלויבן אין גאָט, דער ביבל.
    איך פּונקט וועלן מיין זון צו וואַקסן זעלבסט-אַקסעפּטינג יונג מענטש! דאָס איז די ליבע!
    איך אָננעמען אים פּונקט ווי, פיין יונג מענטש!

    Äänestä

  • 753 kirjoitti:

    טאַקע, נישט. איז אַז וואָס דאָס איז????
    איך בין אַ קריסטלעך, איך גלויבן אין גאָט, דער ביבל.
    איך פּונקט וועלן מיין זון צו וואַקסן זעלבסט-אַקסעפּטינג יונג מענטש! דאָס איז די ליבע!
    איך אָננעמען אים פּונקט ווי, פיין יונג מענטש!

    mekit on sullakin lipsahtanut väärin päin muuhuntekstii verrattuna. Tarkkuuta touhuu, ettei teiltä kielitaitoisilta mene maine

    Äänestä

Vesikauhuiset ja lihavat möhkelöt!

Äänestä

Kyähullut vagabonder lever i åtminstone prefixet. Nu är de kastar bort ingångin medlemmar som bara kan inte stamma godhet varje månad. Det varje vecka för att skriva sin egen beröm, och hur man svetsa runkopalkkiin fler grejer. Samtidigt att dyrka och suga ett par fler poliser kontrollrum.
Lugnt och fridfullt popet gänget är nu pullautettu ut när dessa gumma 5 mega svetsning uppfyller servern bilder. De hee .. annat sätt, och resten är bara en enkel rericirkule!

Äänestä
  • Ha, ha, haa, oli laji mikä tahansa niin aina löytyy noita virkkuukoukkuhenkilöitä arvostelemaan. Vaikka tuo ei olekkaan rekisteröity yhdistys kyllä sieltä vastataan kun asiallisesti kysyy.
    Aika moni noista aiemmista mielipiteen esittäjistä taitaa tykätä hiihtämisestä - umpihangessa!

    Äänestä

  • Kylähullu Kulkuri kirjoitti:

    Ha, ha, haa, oli laji mikä tahansa niin aina löytyy noita virkkuukoukkuhenkilöitä arvostelemaan. Vaikka tuo ei olekkaan rekisteröity yhdistys kyllä sieltä vastataan kun asiallisesti kysyy.
    Aika moni noista aiemmista mielipiteen esittäjistä taitaa tykätä hiihtämisestä - umpihangessa!

    sulla ei sitten enää ståndaa ja ämmä väkättää heti aamusta?

    Äänestä

Että sinulla on vaikeata, kitos kuitenkin kun vaivauduit murheesi ilmoittamaan. Toivotaan, että stondiksesi palautuisi ja akkasi tukehtuisi läskeihinsä.

Terv JoV@

Äänestä

Eihän se jokkerin ståndiskaan kohdallaan liene?

Äänestä

Katsoin tätä sakkia. Eläköityneitä ja dementiasta kärsiviä bussikuskia ja vanginvartioita ja yksi esiintyy nettipoliisina.

Äänestä
  • Tervetuloa porukkaan . Sinullekin on täällä tehtävä. Reippaasti vaan

    Äänestä

  • rfff kirjoitti:

    Tervetuloa porukkaan . Sinullekin on täällä tehtävä. Reippaasti vaan

    Hyvää Uuttavuotta.

    Äänestä

Romun haalijoita.

Äänestä

Pitää vielä sopivasti rumatikki kelejä !!!

Äänestä
  • Ei juopottelu ole reissaamista, vai kuinka?

    Äänestä

Tuurissa on kiva juopotella. Viinakauppa vieressä.

Meillä on muuten Rimor yläkopilla ,ja pakettiauton hytillä. Ja rumatikki puhisee.

Äänestä
  • Joo hyvät oli kyllä kännit. Harmi vaan kun oli niin lyhyt viikonloppu mutta olihan se handelin sijainti ihan hyvä ku joutu pari pulloa hakee lauantaina lisää.

    Hyviä reissuja =)

    Äänestä

  • jepjep6 kirjoitti:

    Joo hyvät oli kyllä kännit. Harmi vaan kun oli niin lyhyt viikonloppu mutta olihan se handelin sijainti ihan hyvä ku joutu pari pulloa hakee lauantaina lisää.

    Hyviä reissuja =)

    Kyllä Tuurissa saa tukevan kännin. Ei tarvitse edes autolla käydä kaupassa. Muija työntää vaan ostoskärryillä lippuviinaa lisää pelipaikalle.
    Helppoa , eiks ole

    Äänestä

  • Tuuriin vaan kirjoitti:

    Kyllä Tuurissa saa tukevan kännin. Ei tarvitse edes autolla käydä kaupassa. Muija työntää vaan ostoskärryillä lippuviinaa lisää pelipaikalle.
    Helppoa , eiks ole

    Saako Elnakin yläkopissa kuljettaa lippuviinaa , vai onko oltava paketti auton hytillä ? Voiko joku neuvoa ja puhaltaako rumatikki yläkoppiin.

    Äänestä

  • yläkopilla kirjoitti:

    Saako Elnakin yläkopissa kuljettaa lippuviinaa , vai onko oltava paketti auton hytillä ? Voiko joku neuvoa ja puhaltaako rumatikki yläkoppiin.

    Meidän Elnakin yläkoppiin on vedetty pahviputkea lisää , niin kyllä puhaltaa ja koppi pysyy viileänä

    Äänestä

  • Elnakki on hyvä kirjoitti:

    Meidän Elnakin yläkoppiin on vedetty pahviputkea lisää , niin kyllä puhaltaa ja koppi pysyy viileänä

    Pidetään Elnakissamme suksiboksia myös kesällä katolla. Boksissa muuten ei ole vedetty pahviputkea rumatikistä. Pidämme boksissa tavarat sulana, niin silloin ei tarvitse pahviputkea siellä puhaltamassa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


on sakkia! kirjoitti:

Kyähullut kulkurit elävät ainakin etuliitteensä mukaan. Nyt he heittävät pois sisääpääsystä jäsenet, jotka eivät jaksa änkyttää joka kuukausi hyvyyttään. Siellä pitää viikottain kirjoittaa omaakehua ja sitä kuinka hitsaa runkopalkkiin lisää tavaraa. Samalla palvoa ja mielistellä paria kolmea valvomon entistä poliisia.
Hiljainen ja rauhallinen puurtajasakki on nyt pullautettu pois, kun näiden pöhköjen 5 megaiset hitsauskuvat täyttää serverin. He hee.. ja loput on muuten vain yksinkertaista reppanaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu