PETE soita!!!

Se yksi yö kuin koko elämä...Sä teet mut hulluksi..tai ajattelisit varmaan että hullummaksi;)Auta ymmärtämään ajatukseni sinusta..tiedän ettei tunne ollut yksipuolinen..selvitetään asia, mä anelen!!!
61437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

hmm... missähän tämä tapahtui, kun sopisi ainenkin minuun, mutta numero hukas

Äänestä
  • helsinki

    Äänestä

  • ole sinä..ole oikea kirjoitti:

    helsinki

    on oikea. niin laita vaikka etunimeni jatkoon..

    Äänestä

Kun minä yhden neitokaisen pelastin, olin yötyössä ja juuri helsinkiläinen tällanen pitkätukka...

Äänestä
  • taisin olla, että luulin tavanneeni etsivän, joka muitta mutkitta, tietysti rölli metsän laitamilla kaiken katveessa juuri sopivalla hetkellä sanoi..."niin oliko sinulla viimeksi peruukki?" ja kommentoi vielä varovasti tapaillen että...-rölli hei ei millään pahalla mut eiks ärsytä ku on aina toi häntä perässä.. ja luuli olevansa vitsikäs..minä pakkasessa seissyt katselin vain hänen maireaa omahyväistä hymyään ja tiesin.. yötyö oli juuri salakavalasti päättynyt vaikka tämä mikään niin hämärä homma ole vaan ihan tavallinen duuni. Duuni ku duuni siitä kaikki metsän edes olemassaolosta kuulleet olivat kyllä jakaneet muutakin kuin kahtia tai postia tai muuten vaan,mutta onhan se hyvä että joku jakaa sen postinkin...leikitääks et sul on lyhyt tukka ?;) t.pakkanen itse p.smun vieres seisseellä oli ollut jako a vain

    Äänestä

  • humpassa kirjoitti:

    taisin olla, että luulin tavanneeni etsivän, joka muitta mutkitta, tietysti rölli metsän laitamilla kaiken katveessa juuri sopivalla hetkellä sanoi..."niin oliko sinulla viimeksi peruukki?" ja kommentoi vielä varovasti tapaillen että...-rölli hei ei millään pahalla mut eiks ärsytä ku on aina toi häntä perässä.. ja luuli olevansa vitsikäs..minä pakkasessa seissyt katselin vain hänen maireaa omahyväistä hymyään ja tiesin.. yötyö oli juuri salakavalasti päättynyt vaikka tämä mikään niin hämärä homma ole vaan ihan tavallinen duuni. Duuni ku duuni siitä kaikki metsän edes olemassaolosta kuulleet olivat kyllä jakaneet muutakin kuin kahtia tai postia tai muuten vaan,mutta onhan se hyvä että joku jakaa sen postinkin...leikitääks et sul on lyhyt tukka ?;) t.pakkanen itse p.smun vieres seisseellä oli ollut jako a vain

    Kyllähän minä mielelläni jakoavainta käytän sekä jaan sitä tarvitseville pulassa oleville neitokaisille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pakkasesta pelastettu kirjoitti:

Se yksi yö kuin koko elämä...Sä teet mut hulluksi..tai ajattelisit varmaan että hullummaksi;)Auta ymmärtämään ajatukseni sinusta..tiedän ettei tunne ollut yksipuolinen..selvitetään asia, mä anelen!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu