Nyt on kyllä jotain vialla kun

on sitä mieltä että rauha lähi-idässä on mahdollista. Kun bush ja blair toitottaa samaa asiaa on varma että hommaan on koira haudattuna. Mitä perkelettä ne juonii taas, kohta se varmaan nähdään..

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7182436.stm
194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tämä kaikki tähtää taas kontrolloituun lähi-itään,jota todellisuudessa johtaa USA ja Iso-Britannia ja joilla on kaikki ne öljyvarat käytössä. Kaikki pyrkimykset rauhaan tähtää heidän omiin pyrkimyksiin hallita lähi-itää.
Amerikkalaiset joukot pysyvät Irakissa tarkkailemassa ja Iran on seuraava iso mörkö,joka pitää nujertaa hinnalla millä hyvänsä. Pahalta vaikuttaa,että ei tuo ainakaan rauhaa tuo. Piru on irti ja sitä on vaikea napata..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


blairkin kirjoitti:

on sitä mieltä että rauha lähi-idässä on mahdollista. Kun bush ja blair toitottaa samaa asiaa on varma että hommaan on koira haudattuna. Mitä perkelettä ne juonii taas, kohta se varmaan nähdään..

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7182436.stm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu