Tuomioja asettumassa

"Kansanedustaja Erkki Tuomioja lähtee SDP:n puheenjohtajakilpaan. Hän sanoo pitkän harkinnan jälkeen olevansa valmis asettumaan ehdolle puolueen puheenjohtajaehdokkaista järjestettävään jäsenäänestykseen".

http://www.kaleva.fi/media/plus/jari/2008/plus_3EE0F7_jari_20080110.gif

http://www.kaleva.fi/plus/juttu704580_page0.htm
2116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Paasion ja Sorsan ajoista lähtien.

Äänestä

Tuomioja on valmiina vastahankaan, kun meikä saa lisää valtaa. HALOO! SUOMI, ONKO HUUMEET HALLUSSA, KUN NIITÄ SAA VIROSTA, JA SAANTI ON HELPPOA, EI TARVIHE EDES RESEPTIÄ. JA KULKU ON NIIN VAIVATONTA TÄNÄÄN. OLIKO TOI TODELLA JÄRKEVÄÄ. NYT SITÄ VIINAA JA TUPAKKAA KULKEE JA HINTOJA SÄÄTELEE. JA LÄÄKKEIDEN MAKUUN ON PÄÄSEMÄSSÄ KUNNIALLINEN KANSALAINEN, KUN EIHÄN NÄÄ PSYYKEEN AINEET MITÄÄN LAITTOMIA OO, KUN KAUPUNGIN NIMISMIESKIN VETÄÄ LAITONTA LÄÄKETTÄ, KUN SUOMALAINEN LÄÄKÄRI EI ENÄÄ HALUNNUT RESEPTIÄ KIRJOITTAA. TÄÄ KYLLÄ MÄTTÄÄ! AIKA TAVALLA TAAS, KUN NOIS AINA SUOSTUTAAN KAULAILEEN KAIKEN MAAILMAN POLITIIKASSA. JA YHDESSÄ SILLOIN MYÖS ROJAHDETAAN, JA TÄÄ ON EDESSÄ SUOMELLA SOON, KUN OLLAAN OLTU AINA NIIN SAMAA MIELTÄ, KUIN MUIDEN MAIDEN ARVIO ASIOIHIN.

HALOO! MÄ VISKAAN TON KENOKAULAN SUOMESTA, AINA POHJAN PERUKOILLE ASTI, JOS TUOMIOJA MUA ALKAA SUITSEEN, KUN ON MUKA VALTIOMME VIRALLINEN KANTA ASIOISTA. VAIKKA EIHÄN SULLA OO OIKEESTI TAJUA TILANTEESTA.

Kyllä muhun saa suuttua, kun oot niin pilkun tarkka jatkossa, niin tutkitkos mys mun sukujuureni kunnolla. Ja silloin hälvenee moni epäilys mun puheestani. Kun Hellaakoski oli vain naurava kulkuri, verrattuna Raakkunaan. Ja mä tempaan lopulta sutkin mukaan. SALUT

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ehdolle. kirjoitti:

"Kansanedustaja Erkki Tuomioja lähtee SDP:n puheenjohtajakilpaan. Hän sanoo pitkän harkinnan jälkeen olevansa valmis asettumaan ehdolle puolueen puheenjohtajaehdokkaista järjestettävään jäsenäänestykseen".

http://www.kaleva.fi/media/plus/jari/2008/plus_3EE0F7_jari_20080110.gif

http://www.kaleva.fi/plus/juttu704580_page0.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu