Joitain uskontoasioihin liittyviä aloituksia olen siirtänyt niille kuuluville palstoille.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003
Massapostauksen tapaiset aiheet olen poistanut kokonaan.
Juutalaisuuteen liittyviä aloituksia voi kirjoittaa seuraavalle palstalle.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1500000000000014&subcat=899
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003
Massapostauksen tapaiset aiheet olen poistanut kokonaan.
Juutalaisuuteen liittyviä aloituksia voi kirjoittaa seuraavalle palstalle.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1500000000000014&subcat=899
Vastaukset 10
Vanhimmat
seriffille, hyvä että välillä ehtii tännekin :)
Laitoin vielä epähuomiossa yhden postauksen, muitta ei toistu. Uskonto ei ilmeisesti kuulu maailman menoon, juuh...
Palstakuvaus:
>Maailman menoa
Keskustele päivänpolttavista kotimaan ja ulkomaan uutisista.
Jos olet epävarma siitä mille palstalle viestisi kuuluu, löydät kaikki Suomi24:n palstat aakkosellisesta hakemistosta.
Auta pitämään palsta siistinä. Ilmoita asiattomasta, rasistisesta, herjaavasta tai väärällä palstalla olevasta viestistä klikkaamalla viestin yhteydessä olevaa linkkiä. Rasistiset viestit ja rasistiset ilmaukset ovat Suomi24:n keskusteluissa kielletty. Tutustu keskustelun sääntöihin>
Uskonnosta höpöttämiselle on ihan omat palstat.
tllä oalstalla arvostella israelia?
Nöyrästi tiedustelen , mielipidettäsi, jos usan pressa vaaleille olisi oma palsta. Mielipidettäsi siis?
palstalla on käyty USA-keskusteluja kohta 10 vuotta, eli palstan alusta lähtien, ei syytä muuttaa käytäntöä.
Pitäisi jokaiselle kirjoittajalle olla jo etukäteen selvää, ettei rasismia, antisemitismiä tai juutalaisvastaisuutta pidä missään hyväksyä.
Silti epäilen, etteivät palstan pahimmat häiriköt eli iiroilijat pittaa vähääkään, mikä on sallittua ja mikä ei.
Eettiset pohdiskelut sekä hyvän ja pahan välinen kamppailu ei kuitenkaan liene tulkittavissa uskontoon suoraan liittyväksi, joten sellainen kai silti on edelleen sopivaa.
Osa uskontoon kielteisesti suhtautuvista kirjoittajista etsii ehkä tietään iankaikkisuuteen, vaikka etsinnän muotokieli joskus hämmästyttää, kummastuttaa suurta kulkijaa.
Heille kai voi edelleen vastata, jos sattuvat niistä asioista tällä palstalla kyselemään...
säikähti joutuvansa pois täältä! no sinun kuuluisikin kirjoitella "juutalaiset" palstalla. Sheriffi, hoida hittimanni sinne, sen jutut ovat kaikki juutalaisia!
vain ole unohtanut, että maassamme on tuhansittain kristittyjä, mutta sehän on tietenkin pidettävä salassa. Katsotaanpa mielenkiinnolla, mitä kaikkea palstalla muuta tullaan jatkossa puhumaan. Tuskin meitä kristittyjä siis enää täällä kaivataan. Nythän meidän on sitten siirryttävä muille palstoille puhumaan elämämme kalleimmista asioista. Tämä palsta onkin keskittynyt erilaisiin haukkumisiin ja vihanpurkauksiin. No, saattehan sitten etsiä meidät keskustelemasta muilta palstoilta. Emme häiritse siis enempää. Tervetuloa kristinuskon sivuille siis jokainen! Siellä vasta kiinnostavia juttuja onkin ja siellä oikeasti keskustellaan myös, kuten 'Maailmanmenoa'-palstalla. Aivan siis samoista asioista. No, heisulivei ja Herra kanssanne!
Haastattelussa mä tuon julki kyllä sun ilmiömäisen kyvyn kartoittaa mun tekstissäni piilo huomioita. Joilla mä maineeni oon jo ansainnut. Niin ei Äijä halunnut mua kauempaa pitää esillä, kun hävis vääntönsä, niin nappasit koko rivin. SALUT