Autostani oli rikottu ikkuna ja vein sen Espoonlahden Autohuoltoon, jotta he laittaisivat siihen uuden ikkunalasin. Kotona huomasin että peilin kolmiomuovi oli rikki, ikkunakahva lattialla, ikkunaa avatessa kuului karmiva ratina ja kaiken lisäksi ovi piti avatessa kovaa kolketta. Ajattelin että tekevälle sattuu ja vein auton takaisin luottavaisin mielin, sillä uskoin heidän korjaavan virheensä. No, niinpä tekivätkin, mutta laskuttivat siitä erikseen ja valehtelivat päin naamaa etteivät he ole voineet ovea rikkoa.Lisäksi he sanoivat että kolmiomuovi rikkoutuu aina kun peiliä(autostani kylläkin vaihdettiin lasi)vaihdetaan, mutta silti eivät voineet vaihtaa sitä heti.Heidän käytöksensäkin oli alusta asti moukkamaista..
Espoonlahden Autohuolto Oy
14
6867
Vastaukset
- maksava asiakas
Soittelin myös heille ja kyllä se hemmo joka siellä vastailee puhelimeen voisi opiskella hieman asiakaspalvelua, töykeää palvelua, puhelu loppui aika lyhyeen,
- kimmo111
Täällä myös sama juttu, tapahtui kirkkonummen toimipisteessä (nykyään Kirkkonummen autohuolto). Autostani vaihdettiin jakohihna, heput olivat laittaneet ajoituksen pieleen ja auto piti hirveää kilinää. Autoa hakiessani paikan pyörittäjä sanoi tämän kuuluvan asiaan, väitti että pitään alkuun ääntä kunnes asettuu paikoilleen. Jouduin hakemaan auton hinurilla ja viemään toiseen, hieman tasokkaampaan korjaamoon.
Välttäkää tätä paikkaa!!!- Janne0
Minulla on todella hyviä kokemuksia tuosta korjaamosta. Minulla on ollut Fiat, pari Rellua, Ford Galaxy, VW Galaxy, Accord... Kaikenlaista määräaikaishuoltoa, korjauksia ja remontteja olen teettänyt. Aina ovat pystyneet määrittelemään vian ja korjaamaan sen snadisti alle hinta-arvion tai pysyneet arviossaan. Aikataulut ovat pitäneet ja mitään moitteen sanaa ei ole asiakaspalvelusta eikä työn laadusta. Ei tulisi mieleenikään viedä minnekään muualle.
- uskotttavuus/kosto
Miksi veit autoasia tuollaisille "moukille" kuten sinä sanoit.
Etkö päässy lopulta sopimukseen asiassa vai eikö se ollut heidän syy.
Vai huusitko liian aikaisin?
Kunnon kiesi MB tai Jaguar ja merkkikorjaamolla - Miulle ei koskaan
On se kaaheeta, sanon ma.
- Mullakin
Nykyisestä Kirkkonummen autohuollosta kanssa sensuuntaista kokemusta että kannattaa välttää. Paitsi jos haluaa oppitunnin asiakkaalle valehtelemisen jalosta taidosta.
- pöyristynyt
Kirkkonummen autohuolto täysin fiasko paikka!!! Välttäkää !! Paikan pyörittäjä / pyörittäjät pariskunta todella epäammattimaisia....eivät tiedä auton korjauksesta mitään. Asentajat vaihtuu vähän väliä...nyt taitaa olla kaikki ulkomailta hommattuja asentajia. Firma laskuttaa liikaa ja kusetetaan päin naamaa!
- Vitunjonnett
Joo välttäkää Teboil Kirkkonummea. Täysiä kusipäitä! Se on se suomenruotsalaisuus sellanen tauti, että siitä ei voi parantua.
- Mbkuski
Espoonlahden Autohuolto aivan loistava paikka aina mennyt kaikki nappiin. Yleensä hinta on ollut vielä alhaisempi mitä on sovittu ja ikinä ei ole ylittänyt arviota. 6 autoa siellä huollattanut ja jatkossakin huollatan siellä 10/10
- kuutioko
Kiva, mullakin aika varattuna lokakuuksi, mut mulla on 12/10.
Saab 900 vm 96 jakohihnan vaihto.
- Anonyymi
Parempaa asiakaspalvelua ja huoltoa saa etsiä. Olen käyttänyt lähes 10 vuotta autoani täällä huollossa - ei moitittavaa.
Oliskohan teidän omassa käytöksessä ja asenteessa korjaamisen varaa? - Anonyymi
Höpö höpö
- Anonyymi
Jälleen kerran sain nopeaa, hyvää ja ystävällistä palvelua luottokorjamostani. Micra-vanhustani on huollettu ja korjattu kohtuuhintaan, jopa edullisesti. Iso kiitos niin työn vastaanottajalle, ilm. Omistaja ja työn tekijöille korjaamon puolelle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3259065Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835618Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3335130SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden723571Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33012Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal602406Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42352Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72288- 1132256
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja402153