Suomalinen ei pääse netti

pelaamaan, koska Valtio määrää et vaikka häviäisit sillä 10 000 euroa saat rahasi takaisin firmalta. Tämän takia nettipokerin järjestäjät ei huoli suomalaisia listoilleen.

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ministeriö kitkisi nettipokerin tappiot palauttavalla lailla/1135233310116?ref=rss
3167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tosihyvä idea ministeriöltä

Äänestä

saatavia maailmalta ja tämä vieti leviää, luulempa jotta jään nuolemaan näppejäni. Toivottavasti valtio maksaa voittoni. Kovalevyltäni löytyy tosite.

Äänestä

maailmalle, siis poitunut jo pelaajan tililtä, millä kaivat be takaisin ? Ei edes suomen valtio niitä onnistu perimään takaisin. Tästä lähdin suomalaiselta pelaajalta, varmasti varmasti vaaditaan ennakko maksua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pokeriin kirjoitti:

pelaamaan, koska Valtio määrää et vaikka häviäisit sillä 10 000 euroa saat rahasi takaisin firmalta. Tämän takia nettipokerin järjestäjät ei huoli suomalaisia listoilleen.

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ministeriö kitkisi nettipokerin tappiot palauttavalla lailla/1135233310116?ref=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu