Olenko kohta etuhampaaton

Huomasin että hampaani liukuvat toisiaan vasten sillä seurauksella että kuluvat ja ohenevat. Mitä tapahtuu 10 vuoden kuluttua, onko hampaat puhki?
1433
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

jos menet heti hammaslääkäriin ja annat hänen korjata purentasi. Myös purentakisko voi auttaa. Minulla auttoi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulumaa kirjoitti:

Huomasin että hampaani liukuvat toisiaan vasten sillä seurauksella että kuluvat ja ohenevat. Mitä tapahtuu 10 vuoden kuluttua, onko hampaat puhki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu