Pertti "Spede" Pasanen uhkasi

Lahtosta.
"Spede tuli luokseni yhä kiihdyksissä ja kertoi, että hetkeni oli koittanut. Hän oli kuulemma tilannut miehiä hukuttamaan minut".

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Mika Lahtonen Spede uhkaili toimittajia Mustan Käden kostolla/1135233359528?ref=rss
101527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

tule puolustamaan itseään !

Äänestä

Spede oli pelkkä itseään täynnä oleva jänönen ja uhoilija. Spede kuvitteli, että hänen pillinsä mukaan pitää kaikkien tanssia.

Ere Kokkonen kertoi TV-haastattelussa, että Speden pani omaan piikkinsä muiden ansioita mm. sketsien keksimisissä ym. vaikka kaikki tehtiin yhdessä tiimissä.

Kun joku keksi juoni-idean, niin Spede olikin myöhemmin sen "keksijä". Speden "keksinnöt" olivat muutenkin amatööritasoa, kuten surkea mäkilinkokin.

Kerran kävi maantiellä aika omalaatuinen tapaus, joka osoitti, että äijä pimahti joskus päästään täysin.

Kaksi alle parikymppistä nuorta miestä ohitti Speden auton aivan laillisesti Lahden tiellä.

Speden imagolle tämä ei käynyt ja hän kiihdytti urheiluautollaan poikien ohi keltaisella viivalla ja pui vielä ohittaessa nyrkkiä autossaan.

Pojat päättivät sopivassa paikassa ohittaa Speden ja näin myös tekivät.

Tästä Spede saikin varsinaisen pultin ja ajoi poikien perässä torvea soitellen ja keskisormi pystyssä. Spede luuli olevansa hidalgo maantielläkin, eikä häntä muka saanut ohittaa.

Pojat poikkesivat jonkun ajan päästä bensa-asemalle, että tämä pää punaisena tapauskurissa sekoillut äijä pääsisi jatkamaan matkaansa. Pajat eivät siinä vaiheessa tienneet, että perässä kohlaava oli Spede.

Mutta mies ajoi poikien perässä huoltoasemalle ja nousi autosta nyrkit pystyssä ja silloin ilmeni kuka oli kyseessä.

Toinen pojista olikin yli 190- pituinen lätkänpelaaja, joka pyysi Spedeä sivummalle katsomaan kuka on kuka, mutta Spede lähtikin karkuun paikalta. Ei siis pitäisi uhoilla, jos ei kantti riitä viemään asiaa loppuun.

Golfin peluussa Spede ei kestänyt normaalin pelaajan tapaan epäonnistumisia jos peli ei kulkenut.

Hän saattoi noin vain lähteä kesken kilpailun, taikka harjoituskierroksen loikkimaan pois golfkentältä, joka on pelikavereita kohtaa aika törkeää ja epäkohteliasta.

Spede luuli olevansa parempi pelaaja, mitä kyvyt edellyttivät. Golf oli Spedelle aivan liian vaikea laji ja Speden lyöntityyli ja olikin huvittavaa katseltavaa.

Äijä oli kuin suoraan seinästä repäisty, mutta rahan ja maineen perässä juoksevia naikkosia Speden perässä riitti. Muuten Spedellä ei olisi mitään mahdollisuuksia naismaailmassa.

Loiri on miehenä aivan toista maata, ei uhoile, on vaatimaton, tosipaikassa myös kova, monipuolisuudellaan ja näyttelytaidoiltaan aivan eri tasoa kuin Spede, mutta Speden varjoon Loirikin tiimissä jäi.

Äänestä
  • En sano nimiä, mutta erään "laulu" on kyllä aivan kauheata kuunneltavaa, näyttely- ja koomikkolahjoista voidaan olla montaa mieltä, ja tämä eräs hakkasi kerran erään nuoremman koomikon (muistaakseni) Manalan lähistöllä kavereiden pidellessä häntä kiinni, kun ei yksin pystynyt. Moni tietääkin tämän tarinan.

    Äänestä

Ihan vain pelotellakseen ihmisiä. Melko lapsellinen jo ideanakin.

Tosin nykypäivänä vuosittain moni suomalainen tosiaankin menettää henkensä "mustan käden" kautta.

Äänestä

Speden katse. Olen miettinyt sitä. Kenellekään ei ollut samanlaista. Spede kätki jotakin - ei tuonut sitä julki. Epäilin, että hänellä on jokin salaisuus. Oliko se tämä?

Äänestä

Etusormi heilui spedellä varmaan unissaankin.

Äänestä

Olisko poikarakkautta ollut puolin toisin?
"Pikkunaiset" vaihtuneina molemmilla kulisseina.
Tyypillistä. Oman ikäistä lahjakasta naista ei puolisona kummallakaan.

Rumia molemmat.

Äänestä

Mulkku äijä!!!!!!!!

Äänestä

Monta muijaa on joutunut kopeloinnin kohteeksi...

Äänestä
  • Hyvässä fyysisessä kunnossa loppuun asti, jos olisi nykytapaan sairaalassa käynyt ohitusleikkausessa, olis tullut vuosia helposti lisää.
    Pelkureitten hommia niinkuin Lipponen,vanhanen ja orpo esim.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alibin Mika kirjoitti:

Lahtosta.
"Spede tuli luokseni yhä kiihdyksissä ja kertoi, että hetkeni oli koittanut. Hän oli kuulemma tilannut miehiä hukuttamaan minut".

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Mika Lahtonen Spede uhkaili toimittajia Mustan Käden kostolla/1135233359528?ref=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu