Lisää pakkolunastuksia

Miks helvetissä ei maa-alueita haalita lisää, kun rauta on kuuma. Sipoosta saatu postimerkkiläntti ei yksinkertaisesti riitä. Olisiko aloitettava neuvottelut köyhän ja velkaisen Vantaan kanssa ? Kyllä persaukinen myy ja Helsingillä pelimerkkejä.
4228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ihan hyvin sopii muuttua pääkaupinkilaiseksi.

Äänestä

...Nurmijärvi olisi seuraava. Pääministeri kun on sitä mieltä että Helsinki tarvitsee lisää rakennusmaata, niin hän varmasti pystyy järjestämään sitä kotikunnastaan.

Äänestä

Hesa vois keskittää konttorit lappiin ja jättää stadi rauhaan... Ehkä olis helpompi imasta kaikki hesaa ympäröivät mestat yhdeksi mega hesaksi ja ehkä ylittää 2 miljoonan asukkaan raja samalla. Silti Hesa olis vielä pikku stadi. Hesaa voi laajentaa myös etelään täyttämällä suomenlahdesta vaikka puolet. Samalla matka viroon lyhenisi merkittävästi. Tilaa olisi mellestää vaikka kuinka paljon. Lisäksi se aluevesiraja siirtyisi etelään ja venäjältä tuleva kaasuputki vois jäädä siihen nalkkiin, paitti tuntuvalla vuokralla hasa voisi sitten hankkia kaikkea kivaa...

Äänestä
  • Hannele Pokka se ehti jo vaatia Ahvenanmaan kaltaista itsehallintoa lappiin. Tais perkule arvata stadin aikeet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jarrut löysälle kirjoitti:

Miks helvetissä ei maa-alueita haalita lisää, kun rauta on kuuma. Sipoosta saatu postimerkkiläntti ei yksinkertaisesti riitä. Olisiko aloitettava neuvottelut köyhän ja velkaisen Vantaan kanssa ? Kyllä persaukinen myy ja Helsingillä pelimerkkejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu