Miten me voimme rakastaa Jumalaa yli kaiken vain siksi että Hän on käskenyt niin tehdä?
En tiedä ketään jonka elämässä tämä kysytty rakkaus menisi rahan edelle.
Se on synti.
Mun sivulla käy paljon kuitenkin itseäni vanhempia ihmisiä. Heistä saan niin paljon tukea, että saatan kirjoittaa tämän tähän ilman kiusatuksi tulemisen uhkaa.
Luuk.16:10-15...ne jakeet ovat Jumalan Sanaa.
Lapsellista ja naurettavaa ajatella Jeesusta vain ja ainoastaan historian henkilönä niin kuin täällä tavataan tehdä ja miksi...siksi koska vain niin voi välttää kohtaamasta oikeaa, elävää ja ymmärtäväisen Jumalan.
Liian monet maallistavat asiat, kun ne voisi hengellistää.
Meidän tulee koota aarre taivaaseen.
Tätä mieltä ovat jotkut jotka uskollisesti todistavat Hänestä täällä, tällä palstalla.
"jokainen"tulee Raamatun mukaan vainotuksi Sanan tähden. Jotkut tulevat tapetuksi.
Ne olivat aikanaan apostoli Paavalin sanoja.
Onko tosiaan näin?
Niinkö vähän meillä on sitä mikä olisi tärkeintä:rakkautta?
Minä ainakin uskon jeesukseen ja menen ensi viikolla kokoukseen vaikka olis mikä.
Oon tunetnut siellä joskus Pyhän Hengen ja se vetää mua sinne takas...
Jumala tahtoo rakkautta, ei fariseusten kirjaviisautta.
Suurin käsky
4
283
Vastaukset
- ...
pitääkö sun aina kirjoittaa noin vihaisena? sä et tiedä, miten suloista luetavaa on vihaisen mussukan kirjoittama teksti. Jonkun pitäisi pussata sua nyt!
Niin, kaikki laki on näissä kahdessa: rakasta Herraa sinun Jumalaasi yli kaiken ja lähimmäistäsi niin kuin itseäsi.
Ihminen ei voi rakastaa Herraa ellei Hän ensin ole rakastanut ihmistä. Mutta Jumala on osoittanut rakkautensa meitä kohtaan antamalla Poikansa sovintouhriksi syntiemme tähden.
Mitähän Sulle kuuluu? Mulla olisi aivan henkilökohtaistakin asiaa, siis asiaa, jota en voi nyt palstalle kirjoittaa. Koska koneeni on formatoitu ja en tiedä sähköpostiosoitettasi, niin olisitko niin ystävällinen, että lähettäisit sähköpostiosoitteesi minulle e-mail [email protected]. Laitan vastaukseen puhelinnumeroni. Sopimukseni Elisan kanssa päättyi syksyllä ja nyt minulla on DNA liittymä. Numeroni on kyllä julkinen.
Herran Jeesuksen armo ja varjelus kanssasi. Jokainen, joka haluaa vaeltaa jumalisesti Kristuksessa Jeesuksessa, tulee vainotuksi. Otetaan jokainen päivä Herran kädestä.- väreet
pitkin selkäpiitä, kun luen tuon limanuljaskan valheita...YÖK.
Jos et vastaa palstalla niin laita viestiä sähköpostiini. Kiitos.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.2683849Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon
Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188733456Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös1442459- 562256
- 1541842
- 341667
Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä
The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v301248- 201178
- 231126
- 281048
