Alkaa vituttaan nää idiootit jotka kirjottelee et pitäkää XP heittäkää vista meneen ja blaa blaa, OSTAKAA SE AITO KÄYTTÖJÄRJESTELMÄ NIIN EI TARVI RUIKUTTAA KU EI TOIMI!!!!
"Vista on ihan paska!"
Orginal
131564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
VISTA sucks !
Lisää aiheesta englanniksi täällä:
http://www.cs.auckland.ac.nz/~pgut001/pubs/vista_cost.html
Kirjoittaja Peter Gutmann on tunnettu salakirjoitus- ja tietoturva-asiantuntija.
Mistäs tiiät, että näillä valittajilla on waretettu käyttis? Kyl ite mieluummin vakaasti ja hyvin toimivaa XP:tä käytän. Ja jos joku kokee XP:n paremmaksi käyttikseksi, kuin Vistan, niin miksei sitä voisi/saisi käyttää?
Mistä koneen valmistaja on Vistan warettanut, kun on aitoustarrakin mukana.
suunnilleen yhtä sukkelasti kuin xp edellisellä kokoonpanollani, kunhan tässä ostan uuden prossan niin eiköhän vista pyöri sen minkä xp nyt, eli riittävän nopeasti.
Tämä on kyllä mielenkiintoinen homma,olen kyllä nähnyt miten ware vista toimii,ohjelmia on millä saa päivitykset pelaan mutta se ei riitä.Eräälläkin koneella ollut ware ultimate paljastui tarkemmalla tutkimuksella vistan beta versiosta tehdyksi viritykseksi,ei ihme että kone toimi miten sattui.Bluescreeniä pukkas tiheään ja sammua ei meinannut millään.
Miksi?
Se nyt on vaan niin hyvä ;)
kaikki windowsit on yhtä paskoja
Vista on varmasti käyttiksistä paras. Todiste:
http://www.uusisuomi.fi/raha/12225-vista-siivitti-microsoftin-huipputulokseen#comment-18682
Aivan loistava kommentti tuolla!
Ostin uuden pöytäkoneen jouluksi, käyttiksenä vista home basic. Mikään ei toimi, visva ei vaan suostu ymmärtämään mitään ohjelmia, jotka toimivat aikaisemmin. Eli asennan seuraavaksi uudelleen xp:n.
Ostin uuden suuritehoisen uuden koneen vanhan tilalle, kun siihen ei enää saanut lisää tehoja laitettua. (kuulema)
En tahdo päästä sinuiksi tämän Vistan kanssa millään.
Vanhat viedeot eivät näy ollenkaan. En tiedä näkyykö koskaan, kun oikeaa ohjelmaa ei tunnu kone löytävän ollenkaan.
Veikkauksen nettiarpoja ei voi pelata, kun kone ei toimi yhteen veikkäusten värien kanssa. Vanha kirjanpito-ohjelma ei toimi mitenkään ym...
Minä tarvitse päivittäin konetta, enkä jaksa opetella uusia kommervenkkejä jotka ovat huonompia kuin entiset. Jotenka ei muuta kuin takaisin vanhaan hyvään XP professionaaliin.
Taitaa tämä Vista olla sellainen välivaihe kuten 98 ja XP välillä ollut ohjelma joka ei toiminut sitten millään.
ME:n kaltainen välivaihe½
Tai sanotaanko vaikka, että Windows Vista on perinteisen Microsoft-käyttisten kehityslinjan päätepiste - tai paremminkin umpikuja!
Seuraava Mikkisoftan käyttäjärjestelmä, koodinimeltään Windows 7, tuleekin olemaan aivan erilainen ja -yllätys yllätys - muistuttaa perusrakenteeltaan Linuxia! :)
Viruses,intruders,spywares,trojans,adwares!!.