Ilmaston lämpeneminen paskaa!!
Jääkausi tulee
5431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ilmasto muuttuu ihan omien sykliensä ja sääntöjensä mukaan - niinkuin se on tehnyt jo satojen miljoonien vuosien ajan.
Ihmisen touhuilut ovat kuin hyttysen pissa valtameressä siihen verrattuna.
Samaa mieltä. Jääkaudet tulevat ja menevät sykleissä joidenkin kymmenientuhansien vuosien välein. Nyt tästä viimeisestä jääkaudesta on kulunut jo vähän ylikin normaalin jakson, joten pitäis kohta alkaa.
Ilmaston lämpeneminen taitaa olla enemmän rahastusta.
Siiretään päästöjä toisestapaikasta toiseen ja siitä kärsi vain kansalainen maksamalla nostettua ympäristöveronkorkoa "Lilijuksille" !
http://www.yle.fi/uutiset/ymparisto/oikea/id80345.html
on ennekin pitänyt. Tämä ihmisen toiminta on kummallista. Kun ilmasto lämpenee, energian hinta nousee. Entä kun se kylmenee ? Lähteekö energian hinta silloin muka laskuun ?
Vielä löytyy niitä, jotka eivät usko ihmiskunnan vaikuttaneen toimillaan ilmastonmuutoksen. Olemme hakanneet metsät Indonesiassa ja Etelä-Amerikassa. Olemme riistokalastaneet merien kalakannat melkein tyhjiin jne. Meitä ihmisiä on aivan liikaa ja saamme liian paljon tuhoa aikaan. Luonto korjaa aiheuttanmalla ihmiskunnalle suuria haasteita. Merkit haasteista on jo nähtävissä. Kyllä sitten uskotaan, kun koti tulvii, katto lentää pään päältä, vesi kuivuu kaivosta jne.