Lukekaas linkistä vähän uimahalli-asiaa.
http://www.halla-aho.com/scripta/muutama_sana_uimahallivuoroista.html
http://www.halla-aho.com/scripta/muutama_sana_uimahallivuoroista.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kuin muslimit.
Omat vuorot kaikkien uskontokuntien ihmisille.
Myös seksuaalisesti poikkeaville oma vuoro.
Varmasti myös ruotsinkieliset haluaisivat oman vuoron, ettei heidän tarvitsisi kuunnella rahvaanomaista Suomenkieltä.
muslimiakat uivat vaatteet päällä hotellin altaassa.
Vetäkööt ninjapuvut ja hunnut päälleen ja uikoot niissä jos kehtaavat.
Törkeää sulkea työttömien musumaanien takia uimala koko lauantaiksi.
varmasti ENNÄTYSMÄÄRÄ allekirjoittajia!
Vähäpätöisemmistäkin asioista on adresseja aloitettu!
Musuämmien RASISMILLE pitää saada loppu!
http://www.adressit.com/syrjinta_lopetettava_uimahalleissa
Jos asia ei ole omakohtainen, niin voin vakuuttaa että on KERTAKAIKKIAAN PIRULLISTA HOMOMIEHEN UIDA UIMAHALLISSA JOSSA VILISEE MIESTEN/POIKIEN PYLLYJÄ, tosin hallin puolella peitettyjä, mutta saunassa pesu ja pukuhuoneissa TÄYSIN PALJAANA KENEN TAHANSA KATSEILLE.
Ratkaisu olisi tähän: homomiehille oma uimavuoro, jossa vaatteiden käyttö kielletty, kuten nudistirannoilla, myös homosellaisilla, on kansainvälinen käytäntö.
Miehistä homoja on 10%:tia, keskimäärin parempia veronmaksajia kuin muut. Fundamenttiusliminaisia Suomessa 0.0002%:tia, eivätkä maksa veroja lainkaan, siis ylläpidä kunnallisia uimahalleja.
tottta, vieköön homothan tekevät enemmän töitä kuin muut. Tai ainakin ehtisivät tehdä enemmän kuin muut kun ei niillä ole perhettä. ainakin kulutukseen homoilla riittää rahaa reiluhkosti. Vaihdettakoon siis Jakomäen (tms.) uimahallin erikoisvuoro homovuoroksi.