http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/oikea/id80970.html
USA ei siis ole kehittynyt maa, vai onko se jo ylikehittynyt niin, että sen ei tarvitse huolehtia ilmastosta, koska päästöjäkään ei tule?
Irak kehittynyt maa
2
181
Vastaukset 2
- tebe
Sinä olet kertonut ajavasi lähes 2000 km päivä lenkkejä autollasi. Ja täysin ilman järkevää syytä!
Tottakai kaikki ymmärtävät, ettei se ole totta tai edes mahdollista.
Mutta etkös sinä ole henkilötasolla melko paha saastuttaja? Tai siis jos edes tuo 2000 km/päivässä juttusi olisi totta.
Mutta kuten kaikki tietävät, iiroilijoiden, kuten sinun, jutut eivät ole koskaan totta.
Hävettääkö sua taas?Olen kertonut, että pitkään ajoon on syy olemassa, mutta sehän ei sinulle heikkolahjaiselle kuulu, koska et ymmärrä mitään muutakaan, etkä tiennyt edes sekeistä (voidaan kirjoittaa myös muodossa "shekki"). Enkä edelleenkään aja 2000 km jokaisena päivänä, enkä edes joka viikko. 100 000 km/v tulee kuitenkin vaihtelevin päivämatkoin. Joitain vuosia sitten ajoin vielä 150 000 - 180 000 km/v.
Kyllähän niitä saasteita tietysti pakoputkesta hiukan tupruaa, mutta ei mitenkään merkittävästi. Autojen osuushan hiilidioksidipäästöistä koko EU:n alueellahan on vain vaivaiset 12 %!
"Mutta kuten kaikki tietävät, iiroilijoiden, kuten sinun, jutut eivät ole koskaan totta."
Ei vai? Olen kertnut, että jopa telkkarin katselu ajaessa on täysin laillista, kunhan ei vaaranna muuta liikennettä, myös kuvata saa ajaessa. Otapa selvää onko nuo totta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981211
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku87834Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31764- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466