rikastuu...... Ihan sama mikä auton hinta on. Onhan melkein koko pyynti katetta.
Automyyjät
sen kuin
41077
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei kai me rikastuta?
Kun täältä lähdetään, niin viimeisessä palttoossa ei ole taskuja.
Mutta, älä kerro tätä toisille: lomakohteet on vain erilaiset kuin toisille: karibian risteilyt, lomat lapissa, thaimaan matkat, jne. mutta minä en ole omistanut autoa sen jälkeen kun lähdin automyyjäksi!
Ajan näillä esittely autoilla mitkä on vain viimeisen päälle varustelu ja mitkä myydään kovaan hintaan eteenpäin.
Mutta älä levitä tätä luottamuksellista tietoa eteenpäin.
Vieläkös sulla on paperilla halvin mahdollinen kinneri työsuhdeajossa, kun verottaja näin tahtoo.
Käytännössä sitten tosiaankin ajat niillä paremmilla esittelyautoilla.
Nyt on kyllä aivan pakko kysyä, jos kerran rikastuminen on noin tavattoman helppoa, miksi helkutassa mielessäsi ei ole käynyt alanvaihdos? Siitä vaan äkkirikastumaan, hopi hopi. Kerro meille sitten miten kävi
sen jälkeen kun autoveropäätös julistettiin ja varaston arvo tipahti kerrasta niin kuukauden tilinauhat onkin keikkunut 600 euron ja tonnin välissä käteen. Kyllä mä sillä rikastun.