Jos nämä ovat tavallisia nuoria

Kun yrittävät tappaa palkkaamansa tytön äitiä, niin silloin elämme helvetissä.

Onko muita vaihtoehtoja kuin ammattirikollinen tai tavallinen, kun nämä nuoret eivät olleet ammattirikollisia? Näin lehteen kirjoitettiin.

Kyllä mä sanon, että pakkohoitoon ja vauhdilla tuollaiset sekopäiset nuoret!.
5276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kokenut vastaavaa Paattisilla.
En oman perheeni sisällä vaan kylän nuoret toimivat näin.

Äänestä
  • Kait heidät passitettiin pois ihmisten ilmoilta?

    Äänestä

mutta se palkkaus oli toisin päin ,kuten tiedät;
Pitäisi sanoa: "kun yrittivät tappaa heidät palkanneen tytön äitiä..."
Asiassa olet enemmän kuin oikeassa !

Äänestä
  • saa sitä korjailla, kun tuollaisia lipsahtaa, mutta ymmärsit yskäni kuitenkin.

    Äänestä

poikkeavia mitenkään? Joku murhauttaa muutaman tuhat manhattanilla ja jatkaa kansalaistensa tappamista öljystä ja kansa siunailee?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Folio Mulder kirjoitti:

Kun yrittävät tappaa palkkaamansa tytön äitiä, niin silloin elämme helvetissä.

Onko muita vaihtoehtoja kuin ammattirikollinen tai tavallinen, kun nämä nuoret eivät olleet ammattirikollisia? Näin lehteen kirjoitettiin.

Kyllä mä sanon, että pakkohoitoon ja vauhdilla tuollaiset sekopäiset nuoret!.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu