Omastani lähtee 80 euroa kuussa. Porvari vie köyhältä viimeisetkin.
Laske laskurilla paljonko porvari vie sinulta:
http://www.tyoelake.fi/Page.aspx?Section=45367
Laske laskurilla paljonko porvari vie sinulta:
http://www.tyoelake.fi/Page.aspx?Section=45367
Vastaukset 5
Vanhimmat
piruako äänestitte porvaria, ei ne anna kellekkään mitään, paitsi rikkaille ja sossuthan sen aloitti, tyhmät, luulivat pääsevänsä valtaan, kun antoivat pirulle pikkusormen, näin ei sitten käynytkään, nautitaan tuloksista.
vaimoltani näyttäisi lähtevän peräti 140 euroa hän kun joutui eläkkeelle jo nelikymppisenä. Mitä nuorempana eläke on alkanut niin sitä kovemmin näyttää leikkaavan. Ihme syyllistämistä kyllä.
Kukaan ei tunnu tietävän tämän elinaikakertoimen alullepanijaa, tai ei halua sanoa.
Minä pahoin pelkään, että tämä on täytynyt suunnitella jo kauan sitten, demareiden yksinvaltaisten hallitusten aikana.
Toki täytyy myöntää, että pakkohan jotain on tehdä, että valtion rahat riittäisivät, mutta lyödään kuitenkin oikeaa sikaa, mikäli joku sen ensin löytää.
koska Lipposen sinipunahallitus käynnisti valmistelut ja Vanhasen ykkönen pani tulokset täytäntöön. Kolme suurinta puoluetta ja rkp ovat vastuussa.
http://netti.sak.fi/sak/pdf/puhv0302.pdf
Tässä yksi linkki sylttytehtaalle.
Lipposen toinen hallitushan tuon käynnisti ja toteuttamassa oli SAK!
Tämä "salaisuus" kun tulee ilmi demareilta katoaa viimeisetkin äänestäjät, eikä syyttä!