Suomenkielinen hörhösivusto uutisoi "vertaisarvioidusta" 9/11-tutkimuksesta:
"30.1. Extremely high temperatures during the World Trade Center destruction.
Journal of 911 Studies on julkaissut kahdeksan tutkijan vertaisarvioidun artikkelin, joka käsittelee WTC:n sortumisen aikana havaittuja erittäin korkeita lämpötiloja. WTC:n pölyssä on havaittu mm. pieniä metallipisaroita. Tehdyt tutkimukset viittaavat myös teräksen ja muitten aineitten kiuhumiseen."
http://www.saunalahti.fi/wtc2001/
Mainitussa 911 Studies -julkaisussa retardit arviovat toisten retardien mielisairasta hörhöilyä, joten tuollaisella vertaisarvioinnilla ei ole yhtään mitään arvoa eikä mitään tekemistä oikean tieteen kanssa.
Miksi 9/11-retardit eivät koskaan julkaise "tutkimus"tuloksiaan oikeissa tieteellisissä julkaisuissa?
"30.1. Extremely high temperatures during the World Trade Center destruction.
Journal of 911 Studies on julkaissut kahdeksan tutkijan vertaisarvioidun artikkelin, joka käsittelee WTC:n sortumisen aikana havaittuja erittäin korkeita lämpötiloja. WTC:n pölyssä on havaittu mm. pieniä metallipisaroita. Tehdyt tutkimukset viittaavat myös teräksen ja muitten aineitten kiuhumiseen."
http://www.saunalahti.fi/wtc2001/
Mainitussa 911 Studies -julkaisussa retardit arviovat toisten retardien mielisairasta hörhöilyä, joten tuollaisella vertaisarvioinnilla ei ole yhtään mitään arvoa eikä mitään tekemistä oikean tieteen kanssa.
Miksi 9/11-retardit eivät koskaan julkaise "tutkimus"tuloksiaan oikeissa tieteellisissä julkaisuissa?
Vastaukset 11
Vanhimmat
>Miksi 9/11-retardit eivät koskaan julkaise "tutkimus"tuloksiaan oikeissa tieteellisissä julkaisuissa? <
Mikä provo! luuletko että sinulle kelpaava "oikea tieteellinen julkaisu " lähtisi puimaan asiallisesti ja tieteellisesti mitään 11/9 tapahtuman epäselvyyttä !! nämä sinulle mieluisat tieteeliset tahot ei ole pysynyt selittämään vieläkään yhtään mitään niin että epäilykset valheista ja vääristä tieteellisistä tulkinnoista ja tutkimuksista olisi perusteettomia. Talot purettiin tarkoituksella eikä sadun Osamalla ollut kuin nimirooli.
"luuletko että sinulle kelpaava "oikea tieteellinen julkaisu " lähtisi puimaan asiallisesti ja tieteellisesti mitään 11/9 tapahtuman epäselvyyttä !!"
Lähtisi jos olisi pienintäkään syytä epäillä virallista selitystä.
Kun mitään todisteita fantasianne puolesta ei ole, voitte julkaista mielisairaita huuhaatutkimuksianne vain omissa hörhöjulkaisuissanne.
No mikäs NASA-hihhuli-papille oikein tuli? Aattelitko välillä hörhöillä 911 tapahtumista noin niinkuin vaihtelun vuoksi?
Lähihistoriasta löytyy lukuisia esimerkkejä siitä kuinka tutkijat eivät voi olla poliittista eliittiä vastaan. Miten kävi esim Hans Blixille joka raportoi, että Irakissa ei ole joukkotuhoaseita ja mainitsi myös samaisessa raportissa, että heidän työtään ei häiritty mitenkään ja että tutkijat pääsivät jopa Saddamin palatseihin ilman mitään viivettä.
No tämähän ei kelvannut USA:lle ja liittolaisille jotka mustamaalasivat Blixin ryhmän ja pitivät sitä huuhaana. Myöhemmin tuhansien ja tuhansien ruumiiden jälkeen tiedämme varmuudella, että Blix oli oikeassa.
Juu... esimerkit eivät lopu koskaan. Jos 1500-luvulla sanoit, että Maa kiertää aurinkoa, niin saatoit joutua vainotuksi tai ainakaan yliopistoon ei ollut enää asiaa. Muutama tiedemies poltettiin asian vuoksi myös roviolla. Tiede ei kertakaikkiaan voinut olla erimieltä poliittisen eliitin kanssa (Vatikaani). Turha kuvitella, että nyt 2000-luvulla asiat olisivat milliäkään paremmat.
Vapaa tiede on vain fantasia ja illuusio johon orjat uskovat.
Sinänsähän tieteellinen vapaus on yleisesti tunnustettu esimerkiksi vaikka Suomenkin laeissa. Että kyllähän sitä voisi tutkia vaikka yliopistotasollakin missä tahansa jos vaan ne piirit näkisivät siihen aihetta.
Ethän vastaa tähän viestiin haukkumalla kaikkia maailman tiedemiehiä usan lobbareiksi tai miksi tahansa muiksi maailmanlaajuisen salaliiton kannattajiksi.
säälin kyllä sinun tietämättömyyttäsi.
>Vapaa tiede on vain fantasia ja illuusio johon orjat uskovat. <
Aivan ja uskoa tehostaa kummasti myös maallinen raadollisuus, kenen leipää syöt sen lauluja laulat! Tiedemiehistä voisi sanoa että heitä jos jotain ei tänäpäivänä voi pitää kovinkaan "riippumattomina" koska nykyaikainen tiede vaatii hyvin kalliita ja suuria koneita ja tutkimuslaitoksia ja suurimmat tutkimukset tehdään jo kansainvälisinä yhteistyötä.
Siis raha yhdessä voimakkaan sotilaallisen mahdin kanssa on mitä suuremmissa määrin tiedettä hallitsevin taho! "jos et muuten usko, usko roviolla"!!
hämätä vähälahjaisia puhumalla "vertaisarvioudusta" tutkimuksesta.
Kertoo salkkaripalstoista kyllä kaiken.
Tiedoksi vaan vähälahjaisille että tieteen vertaisarviointi on syntynyt estämään kaikenlaisten hörhöjuttujen pääsemisen tieteellisiksi totuuksiksi.
sulla on jutut tasan nolla, mitä tieteesi on todistanut 11/9 tapahtumista ?? seiskaa ei ole edes yritetty selittää eikä myöskään 1-2 tornien romahdustapaa! Sinun nist tieteesi on kelle tahansa joka vähänkin asiaa tutkii "vääristelevää propagandaa" joka yrittää vain peitellä fysikaalisia faktoja ja tosiasioita.
Joo kyllä vertaisarvioitu artikkeli oikeassa tiedemaailmassa tarkoittaa vallan muuta.
Mikähän tuon "paperin" tarkoitus edes oli kun ihan virallisetkin tahot ovat löytäneet nuo samaiset metallipallerot jo aikoja sitten:
http://pubs.usgs.gov/of/2005/1165/graphics/IRON-03-IMAGE.jpg
http://pubs.usgs.gov/of/2005/1165/graphics/IRON-04-IMAGE.jpg
Näissä kuvissa syntyy:
http://911research.wtc7.net/wtc/evidence/photos/wtc1exp11.html
http://911research.wtc7.net/wtc/evidence/photos/wtc1n1.html
Näitä:
http://pubs.usgs.gov/of/2005/1165/graphics/IRON-04-IMAGE.jpg
Ja koska cia-fysiikka ei kykene näitä metallipisaroita selittämään millään valheella, pyritään ne vain jotenkin sivuuttamaan ei-tapahtuneena.
Olette naurettavia retardeja kaikki "cia-fyysikot" ja nistin hörhötutkijat, koska ette kykene, ettekä voi keskustella kaikista 911-aiheista ja tapahtumista.
joska jonesin jutut ikinä päätyvät tieteelliseen julkaisuun ja saavat hyväksynnän.
Varmaan jonesin tarinat jeesuksen vierailusta p-amerikassa ovat mielestäsi myös faktaa, tarinathan ovat faktaa koska on sellaisen kirjankin julkaissut mutta se paikkansa pitävyys onkin toinen juttu...