Norflex kramppeihin,

Mulla on myotooninen lihastauti, etsin edelleen hyvää troppia kramppeihin.
Aspam ja Sirdalud kokeiltu, ei apua ja enstemainittu väsytti ylenmäärin.
Kohtalotoveria auttaa Sirdalud, jonka oli vaihtanut Norflexin tilalle - sanoi siitä tulleensa tokkuraiseksi.

Miten muilla, onko pään pökkyräisyys yleinen sivuvaikutus?
3792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kun vaikutukset ja sivuvaikutukset ovat yksilöllisiä, itse sain Sirdaludista epileptisiä kohtauksia.

Äänestä
  • Piruako täällä sitten roikutaan, jos toisten kokemuksia ei kannata kysellä?
    Muu asiatieto on saatu reseptin ohessa, mitäs sitä amatööreiltä utelmaan!

    Äänestä

Ainoa sivuvaikutus on väsymys. Ei mitenkään erityisesti pökkyräisyys, jos vaan saa nukkua tarpeeksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia??? kirjoitti:

Mulla on myotooninen lihastauti, etsin edelleen hyvää troppia kramppeihin.
Aspam ja Sirdalud kokeiltu, ei apua ja enstemainittu väsytti ylenmäärin.
Kohtalotoveria auttaa Sirdalud, jonka oli vaihtanut Norflexin tilalle - sanoi siitä tulleensa tokkuraiseksi.

Miten muilla, onko pään pökkyräisyys yleinen sivuvaikutus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu