Parkkipaikka hakusessa (risteilylle lähdössä)

Eli pitäisi löytää edullinen paikka autolle pariksi päivää kun lähdetään päivä tukholmassa risteilylle. Siinä sataman vieressä on jotain, mutta hintaa tulee matkan ajalta yli 60 e ja se on vähän liikaa!

Olisiko sielläpäin asuvila jotain vinkkejä?
9542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

samanlainen kysymys?
Koeta selata taaksepäin, koska siinä oli paljon miettijöitä, eikä juuri edullisempaa löydetty. Jos ei sitten jätä pitkälle, ja käytä julkisia, jotka nekin maksaa, ei varmaan montaa sivua tarvitse selata.

Äänestä

Koitapa kysäistä mitä maksaa ottaa mukaan laivaan auto,ei se enneaikaan ollut niin kallista kannatti ottaa mukaan.

Äänestä
  • pysäköinti.sitten pitäis ainakin siirtää. Ja johonkin kadun reunaan voi aina jättää.

    Metron parkitkin rajallisia ajan suhteen.

    Äänestä

joiden pihalle/vieraspaikoille? Pysäköinti täällä todellinen ongelma.

Äänestä

Pikku vinkki kiitos.

Äänestä
  • Palstal, niin ei sil oo välii lähteekö katajanokalta, vai eteläsatamast, samois hinnois on molemmis parkkimaksut. Eikö?
    Paikal olis merkityst jos olis ristelypalsta.

    Äänestä

  • kysymys on hesan kirjoitti:

    Palstal, niin ei sil oo välii lähteekö katajanokalta, vai eteläsatamast, samois hinnois on molemmis parkkimaksut. Eikö?
    Paikal olis merkityst jos olis ristelypalsta.

    eikä stadin.

    Äänestä

eti ilmaset paikat. Jossain Eirassa junaradan vierellä on ainakin.

Äänestä

Maalaa kotterosi vihreäksi ja aja mereen. Kyllä se siellä matkan ajan säilyy eikä kukaan riko edes peilejä.

Eiköhän se auto kannata jättää junaradan varrelle johonkin kymmenen kilometrin päähän keskustasta. Rautatieasemalta pääsee kätevästi satamaan kuin satamaan ja sieltä takaisin. Mitä siitäkin tulee kun kaikki maalaiset pitävät kantakaupungin katualueiden vähäisiä pysäköintitiloja omina parkkipaikkoina matkoille mennessään. Kyllä ne parkkipaikat pitää olla veronmaksajien jatkuvassa käytössä ja muualta tulleet maksakoot pysäköinnistä vaan taksan mukaan. Turistilisä se kehä III:nkin ulkopuolella olemassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vinkkejä kaivataan kirjoitti:

Eli pitäisi löytää edullinen paikka autolle pariksi päivää kun lähdetään päivä tukholmassa risteilylle. Siinä sataman vieressä on jotain, mutta hintaa tulee matkan ajalta yli 60 e ja se on vähän liikaa!

Olisiko sielläpäin asuvila jotain vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu