Ihmettelen kovasti sitä miksi internet foorumeilla saa keskustella vapaasti doping aineista ja niiden käytöstä. Eihän verkossa saa keskustella huumeistakaan joten miksi esimerkiksi täällä tai pakkotoistolla saa vapaasti kirjoittaa jopa ohjeita siitä, miten piikittää myrkkyä itseensä?
Eikö tähän löydy kuria muuten kuin poliisin kautta?
Eikö tähän löydy kuria muuten kuin poliisin kautta?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kuuleppas pösilö!!Vastuu on sinulla itselläsi TÖRPPÖ!
Uhria on aina helppo syyttää ja aina se on yhtä väärin.
Kuten huumeiden tapauksessa niin kyllä tässäkin syyllisiä ovat myyjät ja tyrkyttäjät. Ihan riippumatta siitä onko tyrkytetty testosteronia pullossa vai tietoa siitä miten sitä piikitetään.
Kenenkään ei tarvitse tietää miten hormoneja saadaan hankittua tai pistetään ihmiseen. Paitsi lääkärin. Siksi tällaiset viestit pitäisi saada pois lasten silmien näkyviltä heti.
vitun idiootti, käyppäs http://www.paihdelinkki.fi/keskustelu/ ja tule sitten itkemään saako huumeista keskustella. olisi tosin hyvä ettei saisi, koska noin vammaiset kuten sinä eivät kuitenkaan osaa erotella paskaa jyvistä. joten ime peukaloasi apina.
Katsotaan mitä mieltä poliisi on siitä.
No, mitä mieltä poliisi oli? Joko internet vihdoinkin suljetaan?
http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=4500000000000392&subcat=706
http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=598&subcat=692
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000000315&posting=22000000032504910
Mitäs ne nämä sitten ovat?...;) Pakkiksella sentään kova moderointi ehkäisee mahdollisia myynti/ostoilmoituksia. Täällä ei edes sitä. Ok. Ehkä jotkut kokevat vapaan keskustelun houkuttelevan kokeilemaan, mutta valinta on oikeasti SINULLA itselläsi! Ei ole peilin syy jos naama on vino...
Eikö ole hyvä,että edes jossain voi keskustella lääkeaineista ja huumeista?Mikään lakihan ei keskusteluja kiellä.Vain jos keskustelu yllyttää rikokseen(esim.myynti) tai antaa ohjeita rikolliseen toimintaan voidaan kirjoittelu laskea laittomaksi.Keskusteluoikeus asiasta kuin asiasta kuuluu sivistysvaltioiden ja suomalaisten perusoikeuksiin.
Jos joku kaveri on jo ostanut ostanut esim.dopingaineita hän varmasti tulee niitä myös käyttämään.Eikö silloin ole hyvä,että edes joku jossain voi antaa ohjeita ettei henki lähde heti ensimmäisestä neulan iskusta.(ilmaa ruiskussa)
että lähtee douppajilta henki tai munuaiset poksahtaa.
Douppaus kun lähes aina tukee rikollisuutta.