Mikä on nykyään stadin kovin kartsa? Sillon kun mä pyörin stadissa Vasis ja Flemari oli kovia mestoja. Mihin ei nykyään kantsi illalla mennä?
Helsingin kovin katu?
-stara-
152179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
On "kovaa" ainesta.
Kävelen duuniin Tehtaankatua ja iltapäivällä takas himaan samaa reittiä . Kovaa ainesta sulla on pöksyissäs. Tehtaankatu on melkein stadin rauhallisin katu.
Äläs nyt. Tehtaankadulla asuu Euroopan kovimmat kundit. Ne on pidettävä rauta-aidan takana. Saa kävellä löysät pöksyissä niiden kämpän ohi.
Kaikki nupukivellä päällystetyt kadut ovat kovia. Ainakin verrattuna asfalttiin, joka varsinkin kesäkuumalla on hyvinkin pehmeää.
Niin hauskaa että itkettää!
Luuletsä et me asutaan nykissä.
kaikist kovimat jätkät pyörii nykyään hesarilla. kerran sain turpaan niin että kaasuin ja löin pääni katuun niin vittu että sattu kovaa.
hesari on kovin katu
terveisin : kovis
Iso Roba Rööperissä on kova mesta. Jos hattu putoaa päästäsi Roballa, niin potki se vähintään Lönkalle ennen kuin nostat sen maasta tai Håkanit rokottavat sinua kannikkaan. Siellä sun vanilija-aurinko on kaikille ruskean reiän ritareille vapaata riistaa.
kaikki hintit.Kontulaan kannattaa mennä uhoilee
niin tulee kova lähtö.
Alppikatu mm. on tosi kova mesta. Nimittäin Frelssiksen hemmot ovat niin kovia, että voivat käännyttää sinut uskoon niin, että alat itkemään ja anomaan armoa.
kyllä ne on ne vaasa, flemari ja hesari
kukaan ei kyylää saa rauhassa dallaa.
taitaa olla kyl aika lällärikatuja tuskin kandee noille mennä dallaan. Missä tahansa (kovassa) lähiössä saa turpaan paremmin esim. just tossa Kontulassa mikä jo mainittiinkin.
Hesaria.
Olen ko. kadun lähistöllä asuvana ajatellut useammankin kerran puukonkestävien liivien hankkimista.
Meeppä Vuosaaren tienoolle Meri-Rastilaan ja löydät elämäsi onnen....