aloitin syömään harmonet merkkisiä e-pillereitä aivan ohjeen mukaisesti samana päivänä kun kuukautiseni alkoivat. mutta nyt ei meinaa verenvuoto lakata, kohta jo viikon kestänyt. niukkaa se on ollut kyllä mutta silti. mahtaako tämä liittyä pillereiden aloittamiseen? onko kokemusta/tietoa?
minua on mietityttänyt myös voisiko tämä vuotaminen johtua jos olinkin raskaana? mahdollisuus siihen oli kyllä, luulin jo olevani kun kaikki "oireet" täsmäsivät, mutta kuukautiset alkoivat kuitenkin. aloin syömään näitä pillereitä.
kiitos kaikille etukäteen jo asiallisista vastauksista!
minua on mietityttänyt myös voisiko tämä vuotaminen johtua jos olinkin raskaana? mahdollisuus siihen oli kyllä, luulin jo olevani kun kaikki "oireet" täsmäsivät, mutta kuukautiset alkoivat kuitenkin. aloin syömään näitä pillereitä.
kiitos kaikille etukäteen jo asiallisista vastauksista!
Vastaukset 1
Vanhimmat
mahtaako tämä liittyä pillereiden aloittamiseen? onko kokemusta/tietoa?
-Melkein huolestuisin, jos pillereiden aloittamisesta EI OLISI seurauksena ylimääräienn vuoto. Erittäin tavallista ja voisi sanoa, että jopa normaalia. Ja kyllä, liittyy pillereiden aloittamiseen.
minua on mietityttänyt myös voisiko tämä vuotaminen johtua jos olinkin raskaana?
-Sitähän meistä kukaan ei voi tietää. Tietysti alkuraskaudessa voi olla tuollaisia oireita, mutta huomattavasti paljon todennäköisempää, on pillerit vuodon aiheuttajana. Raskaustestinhän voit ostaa ja tehdä, jos on syytä epäillä, että olisit tullut aiemmin jo raskaaksi.