Tänään klo 17,55 Yle Radio 1 Ehtookellot ja iltahartaus. Työviikko siis loppuu ihan kohta ja Raamatun luku alkaa. tv.partunut
Viikon paras ohjelma
Nimetön
6149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ehken sinun kannattaisi kirjoitella tuntemuksiasi uskonto-forumille?
Miksi muuten käytät kahta nimmaria (Nimetön ja Partunut?)
Onko se iltahartaus ,jotenkin nolo asia, kun pitää siitä noin nimettömästi kertoa? :/
Ehkäpä siksi kirjoitatkin tälle forumille, kun uskosi on alkanut jotenkin nolottaa teitä.
Sama homma minullakin oli, kun luovuin Jeesuksesta aikoja sitten.
terveisin ex-nimmari "Jeesus pelastaa"
En häpeä omaaa nimeäni enkä varsinkaan Jeesuksen nimeä, sillä Hän on minut parantunut. Ja Hän tahtoo parantaa kaikkien vaivat. Vain Jeesus tarvitaan. Siunauksin partunut eli kari haikonen http://www.outokummunseutu.fi/tarkennus.php?lehti=164&id=747
ja rukoile vielä, että parturois tuon kirjoitustyylinkin. Mikä hitto siinä on, että se Jeesus ei anna teille armoa oikeinkirjoitukseen?
Kerro, jos tiedät!
Ei toki ollut tarkoitus loukata! Luin linkin ja ymmärsin, että kielesi on reiden etuosasta. Nyt vasta ymmärrän, miksi kirjoittelukaan ei voi sujua parhaalla mahdollisella tavalla.
Jäi muuten vähän auki, että mistä se Jeesus sinut parturoisikaan?
PS. Saisinko kysyä mistä etusormesi on tehty?
Häpeän omaaa nimeäni ja varsinkin Jeesuksen nimeä, sillä Hän on minut ,kuten pariTziljoonaa muutakin parantamatta jättänyt. Ja Hän tahtoo sallia kaikkien vaivat. Vain Jeesus tarvitaan, jos haluat kärsiä vaivossasi,ja tuskissasi . Siunauksin partunut, eli hammaslääkärissä käynyt
tv: partunut
Jos Jesse kerran parantaa kaikkien vaivat, niin varmaankin hammaslääkärit jäävät ihan kohta työttömiksi, kun uskovat eivät enää tarvitse hammaslääkäreitä? Mihinkäs niitä nyt tarvitsisi, kun kerran Jesse hoitaa kaikki vaivat ja paikkaa aina kaikkien uskovien hampaat.
Eihän yksikään palstan uskiksista vain ole käynyt hammaslääkärissä tai aikeissa mennä lähiaikoina? Heti pois hammaslääkärijonosta ja kiivaasti rukoilemaan, eihän siihen muuta tarvita kuin rukousta ja Jeesusta! Eikö niin?