Vaikka se onkin vähän tuputtamista niin niinhän ovat kaikki mainokset. ainakin joillekin se olisi kuin herätyskello. tuskin ainakaan kukaan sen takai jättäisi eroamatta vaikka se joitain voisikin ärsyttää..Vaikea sanoa olisiko mainoksella mitään merkitystä vai vaikka esim tuplaisiko eroamismäärän päivässä..en tiedä.
kuinka paljon eroa kirkosta tv-mainos tois lisää
eroajia?
4324
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos tv-mainos ärsyttäisi ja nostaisi kireitä kommentteja, se tietäisi myös ylilyöntejä ja se lisäisi varmasti eroamista enemmän kuin itse mainos.
Äh. Tuskin tarvitaan.
Tällä hetkellä kirkko avaamalla suunsa kommentoimaan ihan mitä tahansa ja muistuttamalla teologiansa sisällöstä tekee suurinta palvelusta eroakirkosta-sivustolle.
Antaa kirkon ammuskella, sillä on eniten panoksia. Jokainen laukaus vain osuu omaan jalkaan, joten pitänee kirkon miettiä kannattaisiko sen olla viisaasti hiljaa.
Harkinnut olen eroa, vaikka olen nainen.
naispappeuteen suhtautuminen kielteisesti lisää eroamista enemmän kuin sen kannattaminen. siis kirkon puolelta.