Punikin poika

Teille kaikille köyhille ja metsissä asuville - tulee vielä aika... .
Mutta missä on kirkko ja Jeesus?
3297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

auttaa kaikkein köyhimpiä,eikös sen tehtävä sellainen kuuluisi olla?

Äänestä
  • Kyllähän se niin on, että papit ja piispat on kuntien verotiedoissa niitä suurituloisempia. Ei niistä rahoista jää enää köyhälle
    Aina köyhät on jääneet kakkoseksi. Koko elämänsä ovat kirkollisveroja maksaneet, eikä hautaankaan pääse ilmaiseksi ja moni ei muuta palvelua ole tarvinnutkaan, paitsi ristimisen ja vihkimisen.

    Äänestä

KIITOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AVKT kirjoitti:

Teille kaikille köyhille ja metsissä asuville - tulee vielä aika... .
Mutta missä on kirkko ja Jeesus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu