Mirtatsapiini, väliin särkylääkkeitä ja antihistamiineja ja eläkkeelle. siinä 47 vuotiaan osa hyvinvointi-suomessa. Ei edes hoitava ja eläkkeeelle määrännyt psykiatri ole kahdeksaan kuukauteen ottanut vastaan potilasta. Verenvuodot peräsuolesta tulkitsee peräpukamiksi.
Aamulla sepram
Iltaisin-
2267
0Äänestä
Vastaukset 2
Vanhimmat
mitä tulee alapään vaivoihin, joten terv.keskuksesta aikaa varaamaan tai sitten yksityiseltä, muttei psykiatrilta...
Ja mitä tulee siihen ettei lääkäri ota vastaan (miksi ei, eikö ole aikoja??!!) 8 kuukauteen, niin itse vaihtaisin hoitavan psykiatrin toiseen, ilman muuta=)
Lääkitys kuulostaa normilääkitykseltä, citalopram indik. depressio tms., mirtatsapiini unta antamaan (?), samoin antihistamiini (tai sitten esim. urticariaan tms.) ja särkylääke, no...särkyyn.
Olisitko halunnut jatkaa työelämässä? Toki 47 v sitä haluaa. Miksi sitten eläke? Varmastikin sairauksien vuoksi...
Ja aika moni taas valittaa sitä, että vaikka on sairauksia sairauksien päälle niin ei pääse eläkkeelle vaan täytyy roikkua työt.kortistossa vajaakuntoisena työnhakijana, joten....siinä mielessä tilanteesi lienee ihan ok, sinulla ainakin eläkkeen muodossa on taattu toimeentulo.
Oletko kunt.tuella vai toistaiseksi eläkkeellä?
Ja ainahan eläkkeen voi laittaa lepäämään tai ansaita eläkkeellä ollessa tietyn summan...
Tulee varmaan yhteiskunnalle eli veronmaksajille halvemmaksi kuin kuntoutus ja koulutus uuteen ammattiin. Siivoojan apulainen ei kyllä sen suurempaa palkkaakaan saanut.