Chevy one G20?

Moi!

Olen miettinyt tuota chevyn g20 dieselpakua
kakkos autoksi mut mietityttää uskaltaako
sellaista ostaa?

Miten paljon vikoja 89-91vm on ja saako hyvin
varaosia?
Paljon tuo 6,2 diesel kuluttaa kaupungissa
normaaliajolla ja saako
sen 5:n hengen vehkeen pienellä pakettiautoverolla?
2447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä sen uskaltaa ostaa, siinä pätee samat asiat kuin muissakin: Romun näköinen yleensä myös on romu. Vikojen määrä riippuu tietysti ajomäärästä, yli 400tkm ajettussa johon ei ole kertaakaan korjattu laatikkoa, ei laatikkoremppa kovin kaukana ole. Koneella pääsee helposti 700tkm, mikäli öljyt vaihdetaan säännöllisesti (5-7000 km).
Ruostetta saattaa tuon ikäisestä löytyä todella paljonkin, pahimmat paikat ovat takaovet, sivuovi, takalamppujen ympärykset ja helmat riippuen siitä, onko astinlaudat ja miten ne on asennettu.
Tekniikka sinällään yksinkertaista ja toimivaa, mittarit ja jotkut liittimet vähän rimpulan oloisia. Varaosia löytyy hyvin, eivätkä ole kalliita. Melkein kaikki Vanit on pakettiautoja, joissa on takana kovat penkit 3-4 matkustajalle. Kulutus normaaliajolla = Siis silloin kun jokaisesta risteyksestä ei lähdetä lumpio lukossa ja tiellä nopeus pidetään alle 90km/h, vaihtelee n. 11-14L sataselle. Reippaammalla ajotyylillä paljonkin enemmän.
Hyväkuntoinen Vani on mukava ajettava, kulkee kokoisekseen hyvin, on jopa ketterä ulkomittoihinsa nähden. Itse pidä kaupunkiajossa hyvästä näkyvyydestä, koska sieltä näkee muitten yli.

Äänestä
  • Meillä on G30 chevy van ja rempan jälkeen ihan toimiva peli tosi kohlo jossain parkkipaikoilla kun kääntösäde hiukan eri kuin isolla alueella. mies sen halus ostaa niin ostettiin ja itse ajoin kortin kun kaikki/todella iso osa G30 on kuorma-autoiksi rekisteröityjä. G20 vero suurempi kun ne on paketti autoja että kandee kattoa 30 vania. ja muuten 20 maksaa enemmän kun 30 vaikka 20 on jousitus ja muu heikompaa kun 30 vanissa. tämä on tietoa. Jos vani hajoaa niin ei halpaa hommaa korjaukset... Mutta muuten ihan jees peli ja tosiaan jos osaa ajaa kauniiste niin ei hirveesti vie...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pakukuume kirjoitti:

Moi!

Olen miettinyt tuota chevyn g20 dieselpakua
kakkos autoksi mut mietityttää uskaltaako
sellaista ostaa?

Miten paljon vikoja 89-91vm on ja saako hyvin
varaosia?
Paljon tuo 6,2 diesel kuluttaa kaupungissa
normaaliajolla ja saako
sen 5:n hengen vehkeen pienellä pakettiautoverolla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu