Investointipankit CIA:n

3235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Afganistanin oopiumi ja heroiinituotannosta saadut rahat näissä pankeissa ja yrityksissä.

Kannattaa pestä huumerahat Euroopassa, kun tuo taalan kurssi on niin heikko.

Kaikki oli etukäteen suunniteltu. Usan neonkonnat järjesti 911 iskut, sitä ennen oli jo armeija valmistettu hyökkäykseen Afganistaniin, koska talebanit olivat kieltäneet maassa unikon kasvatuksen.

Myös nämä valeyritykset oli perustettu valmiiksi Eurooppaan, odottamaan alkavaa rahavirtaa Afganistanin heroiinista.

Äänestä
  • ei kai sinne Afganistaniin muuten niin pakattaisi, kun siellä ei oo öljyäkään.

    Äänestä

CIA:n valefirma!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valefirmoja kirjoitti:

huh, huh, cia soluttautuu kaikkialle.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200802177260266_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu