Olen hetken aíkaa seuraillut palstan keskusteluja. Miksi ihmeessä vauhkoatte sijoitustoiminnasta, kun ette ole itse sijoittaneet mitään. Ettehän te voi hävitä silloin myöskään mitään. Ymmärrän että olette kateellisia, ettekä ainakaan soisi kenenkään pärjäävän itseänne paremmin, jos jollakulla on siihen mahdollisuus. MUTTA, jokainen laittaa rahansa sinne minne haluaa, vaikka polttaa ne, eikö vain. Suurin osa teistä lienee hyvin nuoria kokemattomia tällaiseen toimintaan, joten eikö olisi parempi, että lopetatte nämä naurettavat keskustelut clubin toiminnasta.
Miksi huolehditte toisten rahoista
Omat rahat, ei teidän rahat
1286354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 128
Vanhimmat
... kysyä, jotta miksi te wincapitalaiset kuormitte KRP:n tutkijoiden työpöytää? Kuka ne KRP:n tutkijoiden palkat maksaa? Jos juttu etenee, niin kuka tai mikä taho maksaa ne oikeusistuinten palkat ja muut kulut?
Vastauksia kiitos.
Ja mitaan ette voi...
Wincapitalaiset tuskin ovat pyytäneet KRP:tä kuormittumaan.
rakkaudella Peter
Taisi olla verkostomarkkinoitiin pettynyt J. Laiho KRP:N usuttaja
Kylläpä taas vitsin murjaisit. Tutkiiko Krp toimintaa?? Onko se löytänyt sellaisia jotka on tyytymättömiä wincapitan toimintaa? Vastaus on ei ole.
Krp on valtion alainen yksikkö joten valtio maksaa palkat (et sinä ainakaan) ja kyllä siellä on muut asiat mitkä kuormittaa kyseisten heppujen pöytiä. Ai niin enhän mä muistanut että sä olet krp:n paras ystävä jo pakkomielteesi WGI:n ajoilta.
Onko sulla muuta elämää kuin tämä suomi24? Tuntuu vähän että ei ole. Eikö läheisesi jo huolestu sinusta kun olet erakoitunut tänne foorumille? HUOLESTUTTAVAA
... KRP:n tutkijoiden palkat. Veronmaksajat maksavat myös tuomareiden ja oikeusistunojen jäsenten palkat ja palkkiot. Veronmaksajat takaavat myös persaukiseille tietyn toimeentulon yms. yms... Siksi meillä veromme maksavilla (vaikkemme rakastakaan niitä) on oikeus kysesllä siitä, jotta mihin niitää vero€uroja käytetään.
Kysy itseltäsi, jotta kuka on verovelvollinen. Luuletteko, että kaikki nuo prosessit ovat ilmaisia ja eivät maksa mitään kenellekään ja niille ei maksajaa tarvitse etsiä? Onko niin, että tää yhteiskunta on menossa siihen, että Suomen kansalainen ei edes tiedosta (tai halua tiedostaa), jotta mitä mikin maksaa?
Ja mitaan ette voi...
Valtion palkat maksavat rehelliset veronmaksajat.
Et sinä ainakaan
puolestani kysyn, että kun klupi todetaan kaikin puolin puhtoiseksi ja tutkinnat lopetetaan, lähetetäänkö lasku vatustelijoille ja murjottajille?
jos esim. yksi jäsen kotiuttaa 1 milj. € ja maksaa pääomaveroa 280 000 €, kuinka monen kymmenen vuoden verokertymä se on keskivertopalkanmaksajan tuloilla.
Ketkähän ne Laihon lisäksi ovat tuottamassa suurinta vahinkoa Suomen valtiolle?
Kommunismi ja sen mukana sosialismi ovat tällä hetkellä katoavaa kansankulttuuria jopa tyhmimpien joukossa.
... ja varmasti tekisi hyvää monelle "rahaa vaille olevalle taholle, esim. vanhukset ja lapset", mutta onko se oikein, jos se tulee rikollisesta toiminnasta? Yhtä hyvinhän me voitais alkaa kannattamaan prostiuutiota, huumeiden diilausta, yms. laittomia toimintoja, jos ne tois jotakin hyvää yhteiskunnalle.
Ja mitaan ette voi...
hahahahhhaaaa... kotiuttaa 1 milj. eskoa... on ne hyvin aivopesty. Vai oisko sittenkin lapsen uskoa...
Onkohan tuo tosissaan kirjoitettu vai puhdas provo?
mistä rikollisesta toiminnasta mielestäsi on kysymys?
Älä toista niitä vanhoja ja loppuunkaluttuja fraaseja, vaan iskeppä pöytään ihan todisteita, muutenhan sinä syyllistyt itse rikokseen.
jo vähitellen alkaa näyttämään nitä faktoja tuolle rikollisuus väitteellesi. En ole niitä vielä nähnyt. Maallikon arvelu ei ole fakta.
Tuskin sinä mitään veroa maksat niin paljon että voit retostella täällä. Ei voi olla ihmisellä kovin suuret tulot kun on täällä kirjoittelemassa aamulla ,päivällä ,illalla ja yöllä ja tämä kierto on 7pv. viikossa.
Yrittäjänä tiedän tarkalleen että mitä on verojen maksaminen sitähän olisi rikas jos saisi kaikki itselle.
Kysymys miksi tämän foorumin kirjoittelijat haluaa kuormittaa krp:n ja oikeuslaitoksen työmäärää. Mitä jos ja kun krp ei löydäkkään mitään niin taas meni rahaa hukkaan ja kenen takia
se, että meidän "kusetettujen" teot aiheuttavat yhteiskunnalle mittavia kuluja KRP:n tutkimusten sekä oikeusprosessien kautta nyt ja tulevaisuudessa.
"Kuka ne KRP:n tutkijoiden palkat maksaa? Jos juttu etenee, niin kuka tai mikä taho maksaa ne oikeusistuinten palkat ja muut kulut?"
Meidän "kusetettujen" virtuaalirahoistamme maksamat verot riittänevät noihin kuluihin.
Pahoittelen toki, jos olen ymmärtänyt alkuperäisen pointtisi väärin..
... tai silloisen Winclubin KRP:n tekemä selvitys johtaa esitutkintaan, niin veronmaksajat maksaa sen lystin kävi siinä jutussa loppupelissä sitten miten tahansa. Veronmaksajat ovat maksaneet jo sen esiselvityksenkin. Ne eivät ole ilmaisia palveluita ja jostakin on aina pois se, mikä satsataan harmaan talouden tutkintaan. Se että te clubilaiset veronne maksatte, ei tee asiasta mitenkään hyväksyttävämpää.
Rikollisella toiminnalla saatu raha, vaikka siitä on verot maksettu, ei ole sellaista rahaa, minkä voisi budjetoida johonkin "rahanreikään".
Mä oon vahvasti sitä mieltä, että Clubin toiminta haiskahtaa ja kauas lemuaakin. Suotta siitä on alkaa kättä vääntämään ja todistamaan jomman kumman puolen puolesta. Totuus on se, että clubi ei pysty laittamaan sellaista faktaa kehiin, mikä kumoais noi pyramidihuhut.
Ja mitaan ette voi...
On jo satoja jäseniä, jotka kotiuttavat tänä vuonna enemmän.
sillä tavalla, että sinusta se pahin lemu taitaa lähteä.
Olet olevinasi tavallisten jäsenten puolella ja kuitenkin syytät heitä ihan julkisesti rikollisesta toiminnasta ilman pienintäkään todistetta.
Jos osoittautuu, että tutkimus on turha, se JOLLAKIN TAVALLA on silti klubin / klubilaisten syy, että se tuli kalliiksi???
Missä maailmassa elät?
... niin, että sillä rahalla (rahan alkuperällä), millä ostetaan sitä hyvinvointia Suomeen, ei ole väliä. Sanot vaan kylmästi, että "olen ostanu juuri minun maksamillani vero€uroilla kaikki minua ja lähimmäisiäni koskevat palvelut Suomen maasta treidaamalla WinCapitassa ja maksamalla veroni ajallaan saamistani tuotoista". Tollanen lausumako sinut sitten vapauttaa kaikesta vastuusta?
Ja mitaan ette voi...
Erittäin monessa Euroopan maassa prostituutio on kaikin puolin sallittu.
Miksi ei olisi?
Ei se MINNEKÄÄN HÄVIÄ sillä että se kielletään.
Bordelleille lisenssimaksut, verotulot valtiolle, kaikki ovat tyytyväisiä.
Älä edes unelmoi, että se hu**ssa käynti loppuu.
Varsinkaan, kun täällä ellit on millasia on...
Ja mm. Hollannissa kannabis-kauppa on laillista.
Siitäkin saa valtio hyvät rahat ja huumekauppa ei kannata kun parempaa tavaraa saa coffee shopista.
Kannabis ei edes ole yhtään vaarallisempaa, kuin viina.
Ei yhtään!
Kaiken lisäksi - klubin toiminnassa ei toistaiseksi ole todettu mitään laitonta!
... sitten niin, että jos KRP vetää ns. "vesiperän", niin selvitys jää yhteiskunnan kukkarosta maksettavaksi. Minkäs sille teet, jos kaikki osoittautuukin lailliseksi tai jotain juttua ei pysty selvittämään niin, että syyttäjälle juttu kelpais. Aika yksinkertaista vai mitä?
Ja mitaan ette voi...
Yrität provota olemalla niin v_tun suvaitsevainen. Veikkaan: olet 3kympin pintaan, lapseton, hieman matkustellut tyyppi. Ja noilla lihaksilla olet nyt säätämässä Suomea vapaamielisempään suuntaan.
Teet päivän hyvän työn, kun pidät nuo ajatuksesi ihan omana tietonasi.
että me "kusetetut" tulemme olemaan taakka teille "rehellisille" veronmaksajille, koska KRP:n ja oikeusistuimien kulut menevät teidän verorahoistanne..?
"Kuka ne KRP:n tutkijoiden palkat maksaa? Jos juttu etenee, niin kuka tai mikä taho maksaa ne oikeusistuinten palkat ja muut kulut?"
Eikö meidän "kusetettujen" maksamat verot tule kattamaan syntyneitä/syntyviä kuluja?
Jos meidän veroina maksamamme rahat tulevat rikollisesta toiminnasta, niin turha niiden käyttötarkoitusta on mielestäni vatvoa, jos se netto-osuuskin meiltä pois otetaan..
Korostan nyt vielä - ovatpa rahani sitten rehellistä tai epärehellistä - että maksamamme verot riittänevät kattamaan aiheutuneet/aiheutuvat kulut.
Verottaja tuskin joutuu näitä verorahoja palauttamaan.
Pahoittelen edelleen, jos tarkoitit siteeraamallani tekstillä jotain muuta..
Enpä löytänyt täällä Sisä-Savossa ketään tuntemaani wessalaista hyvin ansaitsevien listalta? Ei ollut sittenkään tuloja/pääomatuloja/varallisuutta? Mistä johtuu?
Ei minun tietojeni mukaan (korjatkaa jos olen väärässä)KRP tutki muuta kuin Moven toimintaa. Se, että Move on tehnyt jotain väärin ei tarkoita että koko maailma tekee väärin mutta sen varjolla täällä eräät tällaiset ADAt ja hänen ystävänsä räkättävät kuin rakkikoirat laittomuuksista ja rikollisuudesta ilman taas kerran mitään todellista faktaa vain vedoten johonkin. Jos näiden suurälykköjen mukaan mentäisiin niin kaikki suomen liikemiehet ja yrittäjät olisivat rikollisia koska onhan esim. Outin veljeksetkin tai Herra Frykman.
Näistä foorumin rakkikoirista tulee mieleen sellainen vanha elähtäny vanhapiika joka kyttää rappukäytävässä toisten tekemisiä ja jos vain näkeekin jonkun niin osoittaa syyläisellä sormellaan ja räkyttää "määää soitan poliiisin" ihan vaan kun se kuulostaa pelottavalta.
No autuaita ovat yksinkertaiset.
tutkijat ovat kuukausipalkkalaisia, eikä ns suoritepalkkalaisia. Olipa heillä tutkittavaa tai ei joka tapauksessa heidän palkkansa maksaa kansa.
perustaa yhtiön, Suomeen tai vaikka sitten Panamaan.
Kannattaa miettiä myös sitä toista vaihtoehtoa, vaikka se ensimmäinen päähänpälkähdys toisikin toivomasi tuloksen (eli sen, että se kaveri ei taidakaan oikeasti tienata).
Tottakai klubilaisista löytyy myös yksilöitä, joilla se rehellisyys ei paljoa vaakakupissa paina.
Tämä ei - ainakaan minun mielestäni - tarkoita sitä, ettei suurin osa jäsenistöstä maksaisi verojaan..
Olisiko kenties syynä te vatustajat jotka kerrotte esimerkiksi täällä palstalla kaikkea skeidaa klubista. Eihän se ole klubilaisten syy.
ovat jo maksaneet nämä kulut moninkertaisesti. Mieti sitä :)
..., että ne KRP:n heput makais laakereillaan ja palkka kuitenkin juoksis, jos Winclubin selvitys ei teettäis niille hommia? Se, että heput saa kuukausipalkkaa ei tarkoita sitä, että ne voi rojua toimettomina, jos mitään kummosta tutkittavaa ei ole.
Aina se on jostakin pois, jos viranomaiset joutuvat johonkin puuttumaan. Winclubin tapauksessa sitomaan KRP:n tutkijan/tutkijoita ja useita asiantuntijoita kuukausitolkulla jutun selvittämiseen. Se on aina pois myös niiltä, ketkä ovat yhteiskunnan vähäosaisia (vanhukset, sairaat, lapset ja nuoret).
Aika tyhmiä olette, kun aina sanotte, jotta mitä se yksityisen clubin toiminta teitä liikuttaa?
Ja mitaan ette voi...
... tiedät?
Ja mitaan ette voi...
"Yrität provota olemalla niin v_tun suvaitsevainen."
En ole vitun suvaitsevainen.
Vihaan monia asioita todella rajusti.
FAKTAT on silti hyvä tunnistaa:
Prostituutio EI IKINÄ häviä - miksei sitä siis voi virallistaa ja ottaa rahoja valtiolle?
Sama juttu kannabistuotteissa.
"Veikkaan: olet 3kympin pintaan, lapseton, hieman matkustellut tyyppi."
Lähempänä 5 kuin 4-kymppiä.
3 lasta.
Erittäin paljon matkustellut.
"Ja noilla lihaksilla olet nyt säätämässä Suomea vapaamielisempään suuntaan."
Tarvitaanko siihen lihaksia?
Huoria on ja tulee olemaan, AINA!
Mitä haittaa siitä on esim. sinulle, jos se asia on hoidettu lisensoidussa bordellissa, joka maksaa verot ja henkilöstöllä on pakolliset lääkärintarkastukset?
Jos et käytä, et käytä.
Jos käytät, olisi se varmasti parempi siten.
Eikö?
"Teet päivän hyvän työn, kun pidät nuo ajatuksesi ihan omana tietonasi."
Kiitos ja TASAN samat sanat sinulle!
Todista toisin :D
Oletko mahdollisesti reilusti yli 5-kymppinen, 3 aviotonta lasta, matkustellut lähinnä
sukulaisten ja "kavereiden" rahoilla, käyttänyt huumeita jo vuosia ja jäänyt niiden
käytöstä ja salakuljetuksesta kiinni, asut prostituoidun kanssa ja elät hänen kustannuksellaan,
olet kouluttamaton? Paljonko olet velkaa?
Montako veikkasin väärin?
Minä löysin! Oli pääomatuloja, paljon.
Kannabis on vaarallisempaa kuin viina, mutta silti clubin toiminnassa ei ole todettu laittomuutta.
... jäi huomaamatta sun viesti.
Minäkö ahdasmielinen ja en suvaitse mm. prostitutiota? Sitten et tiedä mun ajatusmaailmasta mitään, mutta tuomita näköjään osaat. Ehdotin jopa Wöggeli-huorille, että voin alkaa niitten "luottovangiksi" pitämään niitten puolia, että ne ei myis jonkn värvärin vaatimuksesta tavaransa pilkkahintaan.
Prostitutio on Suomessa järjestäytyneen rikollisuuden hallussa. Tytöt tekee systeemillä 100 €/pano, josta tyttö saa 10 € ja parittaja 90 €. Noin se ei voi olla. Eihän tossa toteudu edes verkostomarkkinoinnin perusperiaate (= se joka tekee, se korjaa sadon). Useimmat tytöt on pakotettuja tavalla tai toisella myymään tavaraansa ale-hintaan ja se ei ole oikein. Kaiken pitäisi pohjautua vapaaehtoisuuteen harjoittaa "ammattiaan".
Horatsutalot vaan laillisiksi ja tytöille kunnon korvaus tavaransa myymisestä.
Ja mitaan ette voi...
... hyvä vastaus, koska muuta et osannu tohon heittää.
Ja mitaan ette voi...
"Älä edes unelmoi, että se hu**ssa käynti loppuu.
Varsinkaan, kun täällä ellit on millasia on..."
Jotenkin vaikutat katkeralta.. Oletko eronnut? Et ainakaan voi olla naimisissa, sen verran rumasti ja alentuvasti suhtaudut naisiin. Ei uskois todella, että olet viidenkympin pintaan.
Kaukana herrasmiehestä!
reilusti? alle 5-kymppinen
aviotonta? tavallaan, 14v avoliitosta ovat
matkustellut OMILLA rahoilla
en KOSKAAN käyttänyt mitään huumeita, paitsi alkoholia
en myöskään myynyt tai salakuljettanut
en asu prostituoidun kanssa
en myöskään koskaan makasanut heidän palveluistaan
olen kyllä seurustellut muutaman kanssa
elän 100% omilla varoillani
alempi korkeakoulututkinto, kaupallinen ala
lisäksi 2 opistotutkintoa
en ole euroakaan velkaa
eli oikeastaan KAIKKI meni pieleen
Niin, eronnut kyllä.
Katkera, kyllä.
Minulla on kymmeniä eronneita kavereita.
Lähes kaikkihan eroaa, lopulta, näköjään.
Eron NÄKYVä syy on milloin mikäkin.
Se viimeinen naula.
Usein kai se, että mies pettää.
Miksi mies pettää?
Miksi suomalainen nainen antaa seksiä omalle miehelleen vain, jos tämä on ollut poikkeuksellisen mukava, ahkera, osallistuva, keskusteleva jne jne jne...???
Seksi kuuluu ihmisen elämään ja parisuhteeseen kuin syöminen.
Sitä on oltava ja sitä on saatava.
Jos ei kotona saa, sitten sitä haetaan muualta.
Olenkin seurustellut eron jälkeen AINOASTAAN slaavilaisten naisten kanssa. Venäläisten ukrainalaisten, vironvenäläisten.
Kulttuuriero on shokeeraava!
Sikäläisessä kulttuurissa perinteiset sukupuoliroolit ovat 100% voimissaan.
Nainen hoitaa kodin, laittaa ruoan, hoitaa lapset - mies hoitaa raha-asiat ja perheen elannon.
Ja seksiä on - joka päivä.
Halusi tai ei, nainen saa miehen haluamaan.
Ja vaikka nainen ei haluaisi, mies saa.
Minulle sopii erittäin hyvin se työjuhdan osa, kunhan kotona odottaa reipas, pirteä ja rakastava nainen jolle mies on MIES ja hän ei halua olla mikään sukupuoleton pätevyydellä kilpaileva uraohjus!
Nykyinen suhteeni onkin eirttäin onnellinen ja tyydyttävä, sanan kaikessa merkityksessä ;)
ulkopuolisten spekulaatiot työllistävät
tutkijoita. Kaikki mahdolliset "vinkit"
tutkitaan. Täältähän KRP ensimmäisenä
ammentaa tietonsa. Että sillee...
eihän se Suomeen veroja maksa.
Ja niin kauan kuin tämä yhtiö ei suomalaiselle omistajalleen maksa palkkaa, osinkoa tai muutakaan, niin ei niitä veroja Suomeen tule.
Jos se yhtiö ostaa talon Rivieralta, veneen ja auton, niin voi voi, siellä ne on.
Omistaja toki voi käyttää niitä.
Joissaakin maissa kun yhtiö ei ole tili eikä kirjanpitovelvollinen kenellekään.
Niin se voi ostaa ja omistaa mitä tahansa.
Ei toki Suomessa, koska Suomen verottaja haluaisi siitä siivun.
Leikki sikseen, noin toki VOI toimia, mutta kyllä niitä veroja tänne Suomeen maksellaan ja paljon!
... hitto mikä tyyppi.
Ei oikeestaan kuuluis verkostomarkkinointiin muuten, kuin että kaikilla VM-jampoilla on tunnetusti upeet missin mitat täyttävä nainen ainakin unelmissaan. Se palvelee ja passaa, on patjana, kun herra vaatii, konttaa lattialla rätti kädessä siivoamassa, kun herra niin vaatii, on pieksettävänä, kun herra niin vaatii, on aina samaa mieltä asioista, kun herra niin vaatii, ja kaikkea sellaista sontaa, mitä herra vaan vaatii.
Sellainen nainen, joka ei osaa/ei voi sanoa EI sille, mitä ei tahdo, on juuri tuollaisten "mitättömien" huonon itsetunnon omaavien miesten unelma. Alistettu ihminen on yksi säälittävimmistä olioista maan päällä. Kana tekee, kun kukko tunkiolla käskee. Hyi yöks´ jos pitäis kaikki taskurahatkin kinuta ukolta ja ukko miettis, jotta "onkohan se ollu niin kiltti, että vois tosta euron tai pari heittää sille".
Mikä nainen se sellainen on, joka ei voi olla yhdenvertainen kumppani puolisonsa kanssa?
Ja mitaan ette voi...
Nuo asiat, mistä puhut, ovat slaavilaisille naisille hepreaa :)
He nauravat JUURI NOILLE ajatuksille ja asenteille suomalaisnaisissa!
He eivät PYSTY ymmärtämään, miten NAINEN voi olla sellainen, kuin suomalainen nainen on.
He HALUAVAT täydestä sydämestä JUURI tuollaisen elämän, mitä sinä inhoat.
... olla. Kun ei tiedä paremmasta, niin pahahan sitä on vaatia.
Tästä on hyvä esimerkki eräästä koiraperheestä. Ihan oikeesti kauhistuin,kun kysyin koiran omistajalta. Erään perheen lapsille hankittu koira viskattiin aina takakonttiin, kun ne lähti ajelemaan mökille viikonloppuisin. Kysyin, jotta "eikö tuo ole eläinrääkkäystä, kun koiraa noin kuljetetaan?". Isäntä vastas, että "voipi olla, mutta eihän se koira ite tiedä mistään paremmasta kuljetussysteemistä, koska se on pennusta alkaen matkustanu noin".
Ja mitaan ette voi...
"Kun ei tiedä paremmasta, niin pahahan sitä on vaatia."
Tuo on jo sen sävyistä moralisointia, että se sisältää ajatuksen:
"Meidän moraalikäsityksemme ja kulttuurimme on parempi ja oikeampi!"
Menee jo käännytysmeiningiksi, kun mentiin ympäri palloa opettamaan sitä "parempaa ja oikeampaa, kristin uskoa!"
Kyllä perheet ja ihmiset voivat PALJON paremmin slaavilaisen kulttuurin maissa kuin täällä.
Vaikka taloudellisesti eivät vielä pärjääkkään.
Kuka olet sanomaan, että täällä on SE PAREMPI meininki?
Minun mielestä täällä on HUONOMPI kulttuuriperintö näissä perhe- ja suhdeasioissa.
..., että täällä on parempi meininki. Lapset ja nuoret voivat huonosti juurikin siitä syystä, että vanhemmilla ei ole enää aikaa heille, koska leivänsyrjässä kiinni pysyminen vaatii molempien vanhempien työssäkäynnin.... tai ainakin niin halutaan uskotella..., jos ei muille niin itselleen.
Se raha ja naapureille näyttäminen on se kaikkein suurin syy kansakunnan pahoinvointiin. Kaikki pitää olla hienompaa ja suurempaa, mitä naapurilla. Jos joku ajelee vanhalla rämällä ja satsaa vaikkapa perheeseen tai johonkin muuhun, niin se on outo lintu yhteisössä. Verkostomaakarit haukkuu sellasen köyhäksi ja sossun luukulla elantonsa hakevaksi luuseriksi. Verkostohemmoille ainoa todellinen elämäntason mittari on auto ja missin mitat täyttävä emäntä.
Jos aletaan katselemaan ja miettimään sitä, jotta miksi te VM-hemmot haluatte niin kovasti jonkun killisilmän kainaloonne, niin se johtuu siitä, että te haluatte käskeä ja alistaa kumppaninne. Te haluatte hallita. Te haluatte sellaisen kumppanin, joka ei sano vastaan. Siis sellaisen, joka nöyrtyy, vaikka sen mielestä sen tekis mieli sanoa jotain sellaista, mistä se "herra" ei pitäisi. Mua vaan oikeesti ihmetyttää, jotta miten sellaisen kanssa voi elää, joka aina tekee juuri niin kuin "herra/rouva tahtoo"? Palvelijahan sellainen on, joka ottaa käskyjä piikomisesta herraltaan orjahintaan.
Ja mitaan ette voi...
Olen 100 pros. samaa mieltä kanssasi.
ole vieläkään lopettanut valehtelemista.
Vastauksesi oli huono, mutta etpä pysty todistamaan.
hyvä aata jatka samaan tapaan niin kyllä sinulla uskottavuutta on. Stereotypiathan ne on jotka elää.
Pistä vaan 500 000 ihmistä samaan kastiin yhden esimerkin mukaan, saat mukavan paketin aikaan.
Tilastotieteilijöiden pilkka-amminta on mukavaa.
Ensimäinen ampui, meni oikealta ohi. Toinen ampui, meni vasemmalta ohi. Kolmas alkoi hurrata, osuin.
Keskiosuma oli napakymppi.
Joo kuule verkotomarkkinoinissa yhtä monta tapaa ajatella ja toimia kuin mukana on ihmisiä. Teissä vastustajissakin on samoin. Olet vastustajana samaan kastiin kuuluva kuin tuo huonoin esimerkkisi tuossa jutussasi.
Tuo on muuten törkeää ja tahallista loukkaamista kun osoitat tuon tiettyyn ryhmään. Vaikka aiheena tuo on hyvinkin ajankohtainen. Mutta tämä koskee enemmän kyllä muita, Teitä vastustajia ehkä eniten. Kun seurtailen Teidän ketkujanne joita käytätte tällä saitillakin en ihmettele vakka olisit kirjoittanut itsestäsi. Yleensä jos ei osaa elää ihmisiksi saitilla ei myöskään osaa elää oikeassa elämässä.
Siksi koska on mukava katsella kun clubilaiset kärvistelevät täällä hädissään päivästä toiseen. Jos clubi olisi oikeasti laillinen rahasampo, jättäisi klubilaiset tämän palstan täysin omaan arvoonsa. Mua ei kiinnosta pätkääkään toisten rahat, on vain mukava lyödä löylyä kusetettujen savolaisten niskaan ja nauraa niiden selittelyille ja kiemurteluille.
http://wincapita.110mb.com/
Kateus se saa sinutkin kirjoittelemaan, luulisin.
rakkaudella Peter
Jeh.
Tätä palstaa käytetään suoraan klubin markkinointiin.
Toivotaan, että aina löytyy se yksi uuno joka miettii. "Jos sitten kumminkin".
Nämä puolestapuhumiset täällä perustuvat lähinnä samaan kuin massapostitus sähköpostilla.
Aina löytyy se promille joka tilaa penispillereitä..
asioita ihan nurinpäin. Päinvastoin jos olisi rikolinen toiminta kyseeessä kaikki olisi hiljaa ja tekisi rikoksensa salassa. Mutta rehellistä toimintaa kannattaa puolustella perättömiä väitteitä vastaan.
nimimerkillä kirjoittelua?
Tunnetko olevasi kovinkin näppärä.
En millään viitsisi rekisteröidä kyseistä nimimerkkiä vain sen takia, että joku idiootti ei omaa pienintäkään kunnioitusta..
Hilloa.. nam.. moro..
Nami nami ja Karbo. Samaa tuubaa eri paketissa, asiapitoisuus 0 prosenttia.
Vai mitä?
Varmaan kouluja käynyt, maailmaa nähnyt rehellinen herrasmies.
Tasan niin kauan nimimerkki FYI on kenen tahansa käytössä ennen kuin rekisteröit sen itsellesi.
moro..
Jep voit polttaa rahasi, sijoittaa ne huumekauppaan tai pyramidikusetukseen.
Kaikki tämä on rikollista.
Niin ... toisaalta miksi tehdä mitään jos joku vaikka ryöstää pankin. Sehän on röstäjän ja ryöstetyn välinen asia, kyllähän ne poliisin sitten kutsuu jos aiheelliseksi katsoo. Jokainen tekee omat valintansa. Tai miksi parisuhde palstalla ihmiset puhuvat ventovieraiden ongelmista, eivähän he toisten ihmisten puolistoita tms tunne...
Eli mikä tämän alkuperäisen pointti oikein on... ihmetellään miksi internetin keskusteluaalueilla KESKUSTELLAAN asiosita.... todella outoa :-) Kohta autoillakin varmaan ajetaan ja ruokaa syödään plus muuta outoa... taivas on sininen ja vesi märkää.... Mihin maailma onkaan menossa.
Kait ihan turha vääntää näiden wc-urpojen kanssa.
Kun on lusikalla annettu, ei voi kauhalla ottaa.
Eihän me tavalliset veronmaksajat olla teidän rahoillenne kateellisia, ei tosiaan pätkääkään. Tuo toiminta vaan haiskahtaa 99,9 %:n varmuudella rikolliselle puuhalle, sitä vastaan tässä yritetään urputtaa! Mutta tosiaankin, voitte laittaa rahanne minne haluatte, mutta älkää tulko jälkeenpäin itkemään, että "Kaik mänj, eikä riittäntkää".
Minuakin on pyydetty mukaan wessaan, mutta omien periaatteitteni ja arvojeni vuoksi en lähde mukaan toimintaan, joka vaikuttaa rikolliselle. Omalla rehellisellä työllään rikastuneille ei kukaan normaali ihminen voi olla kateellinen tai omassa elämässä ovat jotkut palikat pielessä.
pullollaan työllä rikastuneita, soitappa vaikka Kemijärvelle, siellä niitä on tyytyväisiä duunareita pilvin pimein.
Tämä on taas tätä tyhjänpäiväistä väittelyä. Ei muuta kuin roskikseen koko ketju. Tämä ei ainakaan yhtään eristä kenenkään asiaa.
joo tää suoli 24 on kyllä syvältä! pelkkää suolen tuotetta,ei mitään asiaa!
Niin monet ihmiset luki tältä palstalta faktat talousrikollisen WinCapita kusetuksesta, että Hannu pani putiikin kiinni.
Hyvä niin!!!
päiväuniltasi..?
Käy kurkkaamassa onko putiikki kiinni.
Ei taida olla.
Hyvä niin!!!
Tulee meinaan hilloa.. nam.. moro..
Että näin!
ja varmaankin helpotti.
Hyvä näin..
jaksaa päivystää täällä yötä päivää?
esim. uupumusta tai jotain?
Voin kertoa, että päinvastoin, se saa minut tuntemaan itseni entistä virkeämmäksi.
Se hillon jatkuva tulo meinaan.
Kohta tulee taas aimo satsi.. sitä hilloa siis..
Mutta se oikea kysymys kuuluu näin:
Miten menestyvään valuuttaklubiin kuulumaton ihminen jaksaa yleensääkään lukea täällä olevia kirjoituksia.. ja vielä osallistua niihin omalla perehtyneisyydellään?
Ei sillä klupilla ole mitään tkeemistä valuuttojen kanssa. Yhtä vähän kuin fyi:llä valuuttakaupan kanssa.
"Ei sillä klupilla ole mitään tkeemistä valuuttojen kanssa."
Okei..
"Yhtä vähän kuin fyi:llä valuuttakaupan kanssa."
Sitten menikin jo vähän sekavaksi.
Profit(pips) klo 3:38 --> -0,6 (snaijaatko?)
Mutta hei, jatketaan sitä paskanjauhantaa taas huomenna.. tai siis auringonnousun jälkeen.
Katson vielä ennen nukkumatin tuloa, että mihin laitan stop lossin, ehkä 1,4680 olis hyvä.. tai ehkä sittenkin 1,4700.
Mitä mieltä olet?
Ja take profitin voisin laittaa esim. 1,4623:een niin saattaa aamulla taas naarattaa, jos on 50 pipsiä - sitä oikean merkkistä, eli plussaa, you know - paukkunut yön aikana FYI:n näkiessä unta klubin tarjoamista hilloista.
Riittääkö 50 pipsiä?
Mitä mieltä olet?
Saattaahan sitä tulla takkiinkin 7-27 pipsiä.
Sillehän ei sitten mitaan voi..
Hyvää yötä.. koita saada unta..
Kuten sanottu, sinulla ei ole mitään tekemistä valuuttakaupan kanssa. Tuostahan sen jo näkee. Ihan hyvä yritys sinulta, mutta koeta nyt vähän terästäytyä. Ei klupi tykkää, jos vain nolaat itsesi jälleen kerran.
Ja ai niin, en ole koskaan mitään muroihin kirjoittanut. Montakos "altteria" sinulla siellä on? Sitä arvelinkin, epätoivoista toimintaa. Jälleen kerran. :D :D :D
Aika hyvin sä vedät tuota treidaus-slangia, mutt se ei sua pelasta.
Menepä vaikka toviksi keskustelemaan Kauppalehden, Taloussanomien tai Arvopaperin keskustelupalstoille ja kehu hilloista ja pipseistä, joita valuu WC:stä.
Arvaa nauretaanko sut pihalle?
Kyllä joku ääliö (heh, kuten minäkin..) täällä Suoli24:lla lueskelee ja vastaileekin sun jutuille.
Sori FYI, mua snadisti säälittä sun tulevaisuus, kun "haaaaaveeeeeeet kaaaaaatuuuuu....."
sivuille, koska sieltä on naurettu ulos samanlaisia pellejä jo paljon.
Luulisin että hän on yksi niistä ja tietää mistä on kysymys.
Olisipa mielenkiintoista saada tyyppi vastaamaan kysymyksiin suoraan tv-lähetykseen!
HHHEEEEEEEEEEEHHHHHHHHHHHHHHHEEEEEEEEHHHHHHHOOOOOOOHHHHHHHH!!!!!
Kaikkitietävä muropoika luulee, että jos oikein kovasti toivoo, kaikki muuttuu todeksi.
Mitä ihmeellistä siinä on, että ihminen treidaa myös itse..?
Ainiin, et itse osaa kykene..?
Kerro mielipiteesi.
Pitäisikö ottaa nyt 39,4 pipsiä hyvää, joka on kehittynyt yön aikana FYI:n nukkuessa, vai odottaa vielä vähän aikaa ja ottaa se pyöreä 50?
Sinä saat päättää ja osallistua itsekin näin siihen mystiseen valuuttakauppaan.
Joten kerro oma mielipiteesi,
kerron sitten miten kävi..
Ja hyvin tuli muuten nukuttua.. hillotkin kävi unissa piipahtamassa.. nam..
Kukahan tämä muropoika on? Onko sinulla traumoja siitä, että murossa hävisit 6-0, ja täälläkin tilanne alkaa jo olla 5-0? :)
Viestistäsi näkee, että olet lukenut pari termiä, mutta et edelleenkään osaa niitä käyttää oikein. Koeta joskus tehdä oikeasti valuuttakauppaa, niin saat edes vähän uskottavuutta spammiisi. Nyt... et vain osaa. Vieläkään. :D :D :D
Ettei totuus unohtuisi:
http://wincapita-ponzi-warning.weebly.com/
antamiseen..?
Kerro nyt mielipiteesi, niin toimin sen mukaan.
Otetaanko tämänhetkiset pipsit kotiin vai odotellaanko, josko tulisi täydet 50 pipseliä?
Voin laittaa sinulle sitten todisteen tehdystä tuloksesta..
Tilanne tällä hetkellä 40,8 pipsiö
Hopi hopi, muropoika!
Ai se, että olet idiootti..?
saada tuon parempia vastauksia? Miksiköhän?
Nyt kun se Hannun itsensä ylläpitämä talousrikollisten tietotoimisto on taas auki.
Voit pystyäksesi objektiiviseen vertailuun lukea alta hiukan faktatietoakin Forex, eli valuuttahuijauksista.
Tämä Yhdysvaltojen valvontaviranomaisten antama tieto on CAPITAATTIEN toimesta leimattu "itsetehdyksi herjaussivuksi".
Näinhän ei tietenkään ole ja asian voi jokainen itse tarkistaa Googlaamalla Forex Scam.
Alla lainattu sivu on copypeistattu suoraan Wikipediasta ja löytyy helposti Googlaamalla Forex Scam.
Samalla haulla löytyy paljon viranomaissivuja jotka varoittavat ihmisiä HANNUMAISESTA toiminnasta.
Forex scam is any trading scheme used to defraud individual traders by convincing them that they can expect to gain a high profit by trading in the foreign exchange market. Currency trading "has become the fraud du jour," according to Michael Dunn of the U.S. Commodity Futures Trading Commission. [1] But "the market has long been plagued by swindlers preying on the gullible," according to the New York Times [2]. "The average individual foreign-exchange-trading victim loses about $15,000,
These scams might include churning of customer accounts for the purpose of generating commissions, selling software that is supposed to guide the customer to large profits, [6] improperly managed "managed accounts
An official of the National Futures Association was quoted [12] as saying, "Retail forex trading has increased dramatically over the past few years. Unfortunately, the amount of forex fraud has also increased dramatically..." Between 2001 and 2006 the U.S. Commodity Futures Trading Commission has prosecuted more than 80 cases involving the defrauding of more than 23,000 customers who lost $350 million. From 2001 to 2007, about 26,000 people lost $460 million in forex frauds.
MITENKÄ ANNETUT LUPAUKSET EROAA HANNUN JA WIN CAPITA PRIVATE CLUBIN ANTAMISTA TIEDOISTA JA LUPAUKSISTA?
"
These scams might include churning of customer accounts for the purpose of generating commissions, selling software that is supposed to guide the customer to large profits, [6] improperly managed "managed accounts"
Myydään siis tietokoneohjelma jolla saavutetaan suuret tuotot VALUUTTAKAUPASSA.
AMERIKASSA JO 80- NS.TIETOKONEOHJELMAN KEKSIJÄÄ, ANTEEKSI HUIJARIA ON PÄÄTYNYT OIKEUSSALIIN, varastettuaan yli 26.000 ihmisen rahat. Yhteensä on jo varastettu yli 460-miljoonaa dollaria.
Hannu on kopioinut käyttämänsä rikollisen menetelmän Amerikasta.
Ja Hannun kaverit ja osansa rikoshyödystä saavat apupojat yrittävät huijausta täällä puolustaa suoltamalla suoria valheita jatkuvasti.
Hannu on vaan moraaliton surkea pikkurikollinen. Sellainen hiivaa syönyt taskuvaras.
että mitä tehdään?
Tämän hetken tilanne:
- stop loss: 1,46400
- take profit: 1,46230
- current: 1,46362 (kurssi tällä hetkellä)
Päätöksiä, muropojat, päätöksiä!
Älkää nyt ryssikö tätäkin!
Kurssi: 1,46359
Pipsit: 37,7
tästä vielä hyvä tulee kun asiassa pysytään.
1,46327
40,7 pipsiä
Sanokaa nyt kerrankin jotain millä on merkitystä..
Et edelleenkään osaa, ja huonompaan suuntaan vain menee. :)
Klupi saisi jo pikkuhiljaa laittaa asialle jonkun, joka oikeasti osaa kirjoittaa ja provoilla. Ja ei kun PG/A/FYI vaihtoon, mars mars. Ja silloin liikkuu! :D :D :D
miten tämä sinuun liittyy, kun olet persaukinen verkostokusettaja?
muropojan asiantuntemukseen luottaen.
Taitaa tosin jäädä haaveeksi ja mennä stop lossin kautta, kun ei näytä löytyvän munaa sen vertaa, että kertoisi mitä tehdään..
Kurssi: 1,46325
Pipsit: 40,9
voisitko siinä lomassa kertoa, mitä tehdään?
Kurssi: 1,46265
Pipsit: 46,9
Uusi stop loss: 1,46331
Kurssi: 1,46260
Pipsit: 47,4
Päätöksiä, löytyykö..?
Ottaako FYI vielä enemmän vai jäädäänkö tähän?
Sanokaa nyt murjottajat edes jotain..
"Miten menestyvään valuuttaklubiin kuulumaton ihminen jaksaa yleensääkään lukea täällä olevia kirjoituksia..?"
Haha, ja miksi menestyvä valuuttaklubi käy keskustelua Suomi24-palstalla?
Luulisi menestyvällä valuuttaklubilla olevan paremmat puitteet palavereille.
Kävin juuri muron sivuilla lukemassa keskustelua. Ei ihme, että olet noin ärtynyt tänään. Toinen altteri (H. Karbo) sai bannia ja F.R. osoittautui haukanneen hieman liian ison palan ja jäi kiinni valheista. Harmittaako? :D :D :D
still waiting..
tuntuu riittävän, mutta yksi päätös tuntuu tekevän liian tiukkaa, vaikka ei ole edes omat rahat pelissä.
Ihme sakkia..
Enää 50,1
Koitakaa nyt!
Mitä nämä pipsit ja stop lossit on?
että te muropojat olette niin saamattomia vätyksiä, että yhden todellisuuteen liittyvän mielipiteen sanominen tuottaa näin suuria vaikeuksia.
Kertokaa minulle asiantuntemuksenne pohjalta:
- mihin pipsit saavat laskea, jotta suljen kaupan?
- mihin pipsit saavat nousta, jotta suljen kaupan?
Pipsit tällä hetkellä: 59,2
Kurssi avaushetkellä: 1,46734
Kurssi sulkemishetkellä: 1,46234
Tulos: 50 pipsiä
Kiitos taas hyvistä neuvoista, viisaat muropojat..
Mukavaa, että sait tehtyä virtuaalipipsit ja -sipsit itse. Nyt voitkin sitten ottaa selvää, mitä ne oikein ovat.
Ilmainen vinkki: perehdy oikeasti valuuttakauppaan, ennen kuin tulet selittämään. Ei tule niin nolo olo sitten. :)
Mutta kun FYI-raukka ei uskalla/ilkeä muilla foorumeilla huudella.. Sehän nauretaan röhönaurun kera ulos!
Annataan FYI-reppanan päteä täällä - ei sillä ole muuta elämää, jookosta?!
Ota selvää tuolta, mitä ne virtuaalipipsit ja -sipsit eivät ole:
http://www.aijaa.com/v.php?i=1620653.gif
Ilmainen vinkki: Lue oma ilmainen vinkkisi. Ei tule niin nolo olo sitten. :)
Mitä FYI teki 50 pipsillä ja avaus- ja sulkemisarvoilla?
Olen aivan ymmälläni pipseistä? Mitä virtuaalipipsit ovat?
Jossain annettiin ymmärtää, että niiden avulla voi tehdä kauppoja menneisyyteen?
kun avasin kaupan jo 15. päivä ja kerroin yöllä tilanteen.. ja pipsitavoitteen, joka siis myös toteutui..
hyvä yritys silti.. NOT!
Kerro toki linkki viestiin, jonka kirjoitit "avaamis"hetkellä 15. päivä? En muista sellaista nähneeni, vaan joitakin virtuaalipipsien plussaviestejä aina silloin tällöin... ja mitään todistetta kaupasta ei tietenkään ole, kuten ei klupin kaupoista koskaan. On se jännä, ettei valuuttaklupi ole tehnyt olemassaolonsa aikana vielä ainuttakaan valuuttakauppaa. Turhaa selittelyspammia sen sijaan senkin edestä. :)
http://www.aijaa.com/v.php?i=1620653.gif
Tuossahan on Stop Loss, eli teit siis tappiota? :-)
"Tuossahan on Stop Loss, eli teit siis tappiota? :-)"
Tappiota tuli, kyllä!
Muropoika loistaa asiantuntemuksellaan..
voi kiesus =)
http://www.aijaa.com/v.php?i=1621449.png
Vieläkö tarvitaan lisää todisteita?
En kyllä oikein enää keksi mitä ne voisivat olla..
Go, muropojat, go!
Edelleenkin, en ole ainuttakaan kirjoitusta muroon kirjoittanut. Huvittuneena sen sijaan olen lukenut sinunkin epätoivoista pyristelyäsi siellä. :)
Miksi koetit ensin selittää olevasi voitolla, ja sitten kun jäit kiinni joko heikosta photoshoppauksesta tai huonosta kaupankäyntitaidosta, kestikin kauan palaaminen selittelemään lisää...? :) Onko "50 pipsin tappio" sitten noin iloinen asia, kun se ensin on 50 pipsiä? Vai onko nyt jotain muutakin, jota mielestäsi en ole ymmärtänyt? :D
"Tämän hetken tilanne:
- stop loss: 1,46400
- take profit: 1,46230
- current: 1,46362 (kurssi tällä hetkellä)"
Jos hinta oli ostohetkellä 1,4673 ja suunta on ollut alas, miten tuo stop loss voi sijoittua oston ja currentin väliin? :D Ja muka "take profit" on se, jossa sitten kaupan suljit tappiolla... juupajuu.
Oikeasti, nyt on aika vaihtaa taas nimimerkkiä ja aloittaa alusta "puhtaalta pöydältä" uskottavuuden rippeitä keräten... :D :D :D
"Jos hinta oli ostohetkellä 1,4673 ja suunta on ollut alas, miten tuo stop loss voi sijoittua oston ja currentin väliin?"
Kyllä, olet taas asiantuntemuksesi kanssa aivan oikeassa.
ei siis yhtään mitenkään..
Käykääpäs muropojat lukemassa uusi viestiketjuni:
Mielipidekysely, aihe: Muropojan asiantuntemus
Niin, ei muuta.. paitsi sen verran vielä, että WinCapitan hillot tulee taas pian.. nam.. moro..
"Tämän hetken tilanne:
- stop loss: 1,46400
- take profit: 1,46230
- current: 1,46362 (kurssi tällä hetkellä)"
Jos hinta oli ostohetkellä 1,4673 ja suunta on ollut alas, miten tuo stop loss voi sijoittua oston ja currentin väliin? :D Ja muka "take profit" on se, jossa sitten kaupan suljit tappiolla... juupajuu."
Kauppa sulkeutui stop lossilla 1,4623:ssa, koska olin kurssin ollessa jossain 1,4620:ssa (pipsit yli 50:n) siirtänyt stop lossin 1,4623:een.
Take profitin olin luonnollisesti aiemmin siirtänyt paljon alemmas kurssin lähestyessä tuota 1,4623:sta.
Eli stop lossia ja take profitia saa muuttaa miten haluaa ja milloin haluaa, kaupan ollessa auki.
Ja kaikki muutokset löytyy tietenkin OANDAn Transaction Historysta.
Joku teistä sentään on edes jotenkin kartalla, mikä on ilo huomata.
Propsit sulle!
Pari pointtia:
"Eli stop lossia ja take profitia saa muuttaa miten haluaa ja milloin haluaa, kaupan ollessa auki."
Tämän itse asiassa tajusin vasta kirjoitettuani edellisen. :)
"Kauppa sulkeutui stop lossilla 1,4623:ssa, koska olin kurssin ollessa jossain 1,4620:ssa (pipsit yli 50:n) siirtänyt stop lossin 1,4623:een."
Kuten myös tämän, että näin _saattoi_ olla. Nyt se "kaupankäyntikuva" näytti juurikin sen, että olisit _saattanut_ sulkea kaupan myös tappiolla, koskapa se stop loss -riski olisi realisoitunut tuossa ja olisit voinut sen kuvan perusteella jäädä sen 50 miinukselle (ei siis suoraan pipsejä nuo, eikös vain, koska se ei ihan yksi yhteen mene niin) stop lossin lauetessa 50 miinuksella (joka olisi aika järkyttävän kaukainen raja). :)
"Kuten myös tämän, että näin _saattoi_ olla. Nyt se "kaupankäyntikuva" näytti juurikin sen, että olisit _saattanut_ sulkea kaupan myös tappiolla, koskapa se stop loss -riski olisi realisoitunut tuossa ja olisit voinut sen kuvan perusteella jäädä sen 50 miinukselle"
"Short-nuoli" (alaspäin) kertoo joka tapauksessa, että kauppa oli nimenomaan myynti, eikä osto (long), mikä onkin itseasiassa käynnissä kuvan ottohetkellä (laitoin heti perään, ja oli muistaakseni päälle 9 pipsiä plussalla siinä vaiheessa).
"ei siis suoraan pipsejä nuo, eikös vain, koska se ei ihan yksi yhteen mene niin) stop lossin lauetessa 50 miinuksella (joka olisi aika järkyttävän kaukainen raja). :) "
Oikeasta reunasta näkee pipsit melko tarkasti.
"Short-nuoli" 1,4673:n kohdalla ja "stop loss -täplä" 1,4623:n kohdalla.
On sitä kieltämättä tullut joskus laitettua stop loss aiiiivan liian kauas järkevästä, ja lopputulos onkin ollut sitten rumaa katseltavaa, lähes poikkeuksetta.
Mutta se riskinotto olikin vähän eri luokkaa silloin joskus.. :D
Olin siinä vaiheessa katsonut vain sen yhden kuvan, eli se, jossa kaupan tapahtumisen peruste oli stop loss. Toisen tajusin eri kuvaksi vasta myöhemmin, kun satuin sitä napsauttamaan (joo, olin liian nopea päätelmissäni, sorry :)).
Ja pipseistä... eikös tuo 50 taalan tuhannesosan ero ole tuossa tapauksessa about 2/3 siitä eli itse kurssista pipseinä, koska kurssi ei ole "tasan 1"... Right?
"Ja pipseistä... eikös tuo 50 taalan tuhannesosan ero ole tuossa tapauksessa about 2/3 siitä eli itse kurssista pipseinä, koska kurssi ei ole "tasan 1"... Right?"
Tällä hetkellä (1,4655) pipsistä "saa" tai "menettää" vähemmän euroja verrattuna siihen tilanteeseen, että kurssi olisi esim. se 1,0000 tai peräti 0,5000.. no joo.
Se, kuinka monta euroa pipsillä saa, riippuu tietysti potin koosta, mutta "hyötysuhde" tosiaan muuttuu kurssin myötä..
OANDA:n Pip / Profit Calculatorissa seisoo tällä hetkellä:
14 656 units (eli 293,12 € ja 50xvipu) make 1 PIP = 1 EUR
Ja tuo units-lukema siis muuttuu pienestäkin kurssimuutoksesta..
toisten rahoista, jos omistaan ei osaa huolehtia.
Niin se vaan täällä menee! Muuta selitystä ei
vaan yksinkertaisesti ole. Kateudeksikin kuulemma
kutsuvat tuota toisten rahoista murehtimista,
mutta sitä vaan ei kehdata myöntää.
FYI: "OANDA:n Pip / Profit Calculatorissa seisoo tällä hetkellä:
14 656 units (eli 293,12 € ja 50xvipu) make 1 PIP = 1 EUR"
Eli yksi pip on yksi euro.
Ja FYI kehui kuinka oli yks päivä 50 pipsiä plussalla? Mahtavaa, siis päivässä 50 euroa plussalla! Ei kannata enää palkkatyössä kenenkään raataa. Tuostahan tulee jopa 1 500 euroa jos kuukaudessa 30 päivää riskeeraa valuuttakauppaan.
"OANDA:n Pip / Profit Calculatorissa seisoo"
Lue, sisäistä, lue uudelleen, sisäistä paremmin.
Tiedätkö mitä calculator tarkoittaa?
Voin auttaa, laskinta.
Jos laskimessa on esimerkkinä, että 14656 units make 1 PIP = 1 EUR, niin tarkoittaako se, että FYI treidaa 14656 unitilla.
Ai niin, tietenkin..
Voisit nyt aluksi laskea, kuinka monta PROSENTTIA tuo 50 pipsiä tekee kuukaudessa, oli se treidattava pääoma sitten mitä tahansa.
Joskus sitä tulee tosissaan miettineeksi, että onko teille vätyksille kertynyt lainkaan sitä loogista päättelykykyä.
Kiertelet vastauksessa. Et anna suoraa vastausta. Paljon tienaat valuuttakaupoilla?
poromiehiltä montako poroa niillä on. Jos saat vastauksen voin minäkin vastata.
Yksityiskohtaisemman selvityksen ei pitäisi kuulua sinulle.
Se ei liity myöskään tähän asiaan millään tavalla.
Pipsit eivät ole riippuvaisia käytetystä rahasummasta.
Niin kauan kuin oma panostuksesi omaan valuuttakauppaasi on 0 euroa, sinun on turha tivata yhtään mitään.
Vaihdellaan kokemuksia sitten, kun olet omia rahojasi laittanut peliin, mitä en usko tapahtuvan.
Mä voin suomentaa tän sun pitkän tekstin vm-hörhöilystä Suomen kielelle, niin säästyy valtaosa kävijöistä valtavalta määrältä törkyä.
"Saisimmeko jatkossa ensin kertoa prospektille oman ikipositiivisen ja varsin LOISTAVAN näkemyksemme asiasta, ennen kuin kerrotte hänelle huomattavasti painavampia syitä ja faktoja liittymättömyyden puolesta? Emme onnistu nimittäin värväämään riittävästi ihmisiä jos pidätte liikaa melua. He eivät halua enää liittyä kuultuaan asioiden oikean puolen."
..vai olenko nyt aivan väärässä? :-D
Jos Pyramiidi-, Ponzi- tai Hannun ikiomaan Konzihuijaukseen ei liity lisää huijattavia rahavirta loppuu.
Silloin kun uusien liittyvien ja huijattavien maksama sisääntulevan rahan määrä kääntyy negatiiviseksi, ulosmaksettaviin ns. "mainosmaksuihin" nähden toiminta lopetetaan ja jo kertyneet rahat pannaan taskuun.
Ps, Ponzihuijaukseen kuuluvia ulosmaksettavia mainos maksuja, joita käytetään houkuttelemaan lisää ihmisiä Ponzihuijaukseen, kutsutaan tällä palstalla jostakin syystä "kotiutuksiksi".