Natsi-Saksa ja NL yhteisparaatissa 1939

Näitä historian eriskummallisuuksia. Yhteisparaati pidettiin itäisessä Puolassa syksyllä 1939, kun NL ja Saksa jakoivat maan.

http://www.youtube.com/watch?v=hkP58FsQGls

Löytyisiköhän jostain filmimateriaalia?
2206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kumma kun palstan punikit eivät ota mitään kantaa Saksan ja NL:n tällaiseen yhteistyöhön.

Eikös sen Saksan pitänyt olla se ainoa paha? :D


PS. Kohta tulee varmasti se vakioselitys: NL.n osalta kaikki oli vain "taktiikkaa"...

Äänestä
  • "Kohta tulee varmasti se vakioselitys: NL.n osalta kaikki oli vain "taktiikkaa"... "

    Varautumista nasujen tulevaa agressiota vastaan. Teidän nasujen näyttää olevan vaikea ymmärtää että teidän idolinne olivat koko maailmansodan aloittaja ja aivan tarkoituksella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


weeren kirjoitti:

Näitä historian eriskummallisuuksia. Yhteisparaati pidettiin itäisessä Puolassa syksyllä 1939, kun NL ja Saksa jakoivat maan.

http://www.youtube.com/watch?v=hkP58FsQGls

Löytyisiköhän jostain filmimateriaalia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu