Nato on arvotyhjiö,

ohjaus on Atlantin takana.

Kohta amerikkalaisetkin huomaa, ettei tyhjiöön kannata mennä. Järki on sielläkin jo heräämässsä.
Natosta ei ole heille enää merkittävää lisäarvoa sotateollisuudenkaan näkökulmasta.

Wake up.
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Järki ei nähtävästi ole heräämässä Amerikassa, kun kerran Ron Paulin kannatus ei ole esivaaleissa mitattua suurempi.

Äänestä
  • eivät äänestä kommaria. Miksi äänestäisivät, vapaassa maassa ei ole pakko.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jonka todellinen kirjoitti:

ohjaus on Atlantin takana.

Kohta amerikkalaisetkin huomaa, ettei tyhjiöön kannata mennä. Järki on sielläkin jo heräämässsä.
Natosta ei ole heille enää merkittävää lisäarvoa sotateollisuudenkaan näkökulmasta.

Wake up.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu