onko tietoa

Mulla ylähampaita enää kaksi poskihammasta ja nekin rikki, mitä kannattais tehdä? olen turussa joten voisko joku neuvoo edullisen paikan korjauttaa kalusto kuntoon??? Pelkään aivan sairaasti hammaslääkäriä.
3341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niin pääset halvimmalla ja saat kaiken kivunpoiston ja pelon poiston, ne osaa asiansa...

Pitää jokaisen yrittää painostaa saada lisää kunnallisia hammaslääkäreitä, koska tajuaahan jokainen, että se on yksi terveyden osa-alue ihan siinä kuin mikä tahansa muukin.

Äänestä
  • Hammaslääkäreitä kunnalliselle puolelle ymmärettävistä syistä huonon palkan ja pakkotahtisen työn takia.Samoin julkisenpuolen määrärahat ovat vähissä.Myöskin omaan terveyteen kannattaa panostaa muutama 10e enemmän ei ole paljon siihen et hoitoa saa nopeammin.

    Äänestä

  • kyllä sinne hammaslääkäreitä saadaan se on varma. Työ ei ole mitään pakkotahtista, yhteen pienen reiän paikkaukseen sain 45 min, aikaa. Moni on muuten töissä julkisen viran yhteydessä myös yksityisellä, tekee päivätyön tk-hammaslääkärinä ja muutama iltavastaanottopvä yksityisellä. Kunnallinen paikka on ns. eläkevirka, saa hyvän eläkkeen jatkossa. Yksityisellä ei koko aikaa saa niin hyviä tuloja. Siksi julkinen houkuttelee...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hampaaton suu kirjoitti:

Mulla ylähampaita enää kaksi poskihammasta ja nekin rikki, mitä kannattais tehdä? olen turussa joten voisko joku neuvoo edullisen paikan korjauttaa kalusto kuntoon??? Pelkään aivan sairaasti hammaslääkäriä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu