Olen jo kauan halunnut koettaa yhdynnän aikana saada orgasmin klitorista hieromalla. Onnistuuko se parhaiten jos on päällä, ja onko teillä kokemusta tästä?
Aviomieheni on sanonut ettei häntä haittaa jos teen näin. Osaan tyydyttää itseni, senpä takia mietin että onnistuukohan klitorista hieromalla orgasmi kun kerta osaan sen muutenkin. Yhdynnän aikana en siis ole orgasmia saanut.
Kertokaa kokemuksia yms vinkkejä!
kiitos.
Aviomieheni on sanonut ettei häntä haittaa jos teen näin. Osaan tyydyttää itseni, senpä takia mietin että onnistuukohan klitorista hieromalla orgasmi kun kerta osaan sen muutenkin. Yhdynnän aikana en siis ole orgasmia saanut.
Kertokaa kokemuksia yms vinkkejä!
kiitos.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Just tähän asiaan. Miten tyydyttää itsensä kun on mieskin mukana. Itse pelkään kokoajan, että samalla raapasen mulkunvartta kynsilläni tai jotain vastaavaa kun toinen siinä liikkuu kuitenkin edestakas samaan aikaan hyvin lähelle. Lisäksi asennoissa joissä tää onnistuis, niinkun vaikka takaapäin, itsetyydytys sattuu. Ei se paikka kostu vaan alempana se kosteus on. Siinä kehtaa mitään sylkeä ruveta siirtelemään ainakaan. Tai liukkaria pistelee. Pirun vaikeata.
edestäpäin pannaan ja vaimon sormet liikkuu ja pyörittää klittaa kiihkeästi. Ei siinä kynnet haittaa mitään. Ei se mulkku kynsimisestä rikki mene. Korkeintaan sormilla ei ole paikka paikoin tilaa toimia, mutta hiton mukavaa se on, ei muuta kuin kokeilemaan vaan.
Miksei muka kehtaa käyttää sylkeä? Itse käytän aina sormen suussani ennen kuin vien sen klitalleni. En oikeen tajua mitä häpeiltävää siinä olisi, eihän tuollainen nopea pikku liike voi miestäkään mitenkään häiritä. Tuskin edes huomaa, ja varmasti tajuaa kyllä tarkoituksen.
Olen kyllä nyttemmin ajatellut ja sanonutkin miehelle, että haluaisin käyttää mieluummin liukkaria kuin sylkeä, koska sylki kuivahtaa aika äkkiä. Siinä kohtaa mullekin meinaa tulla "kehtaamiset" tielle, kun en kehtais keskeyttää ihanaa touhua kaivellakseni liukkaripulloa kaapista. Sen pitäis olla helposti käden ulottuvilla, muttei viitsis pitää sitä jatkuvasti yöpöydällä näkyvillä... No jaa, pakko sitä on vain viitsiä ja kehdata, jos kerran mielin tehostaa tekniikkaani. Tekeminen ja toimiminen on loppujen lopuksi naurettavan helppoa, se kehtaaminen on näissä aina kaikkein vaikeinta. Mut oikeesti, sen yli on vaan pakko päästä, muuten jumii loputtomiin tekemään asiat aina samalla kaavalla. Hyvät jutut jää kokeilematta vain sen takia kun ei muka kehtaa.
Mulla just takaapäin on paras asento sormeilun kannalta, kynnet ei niin helposti ylety tökkimään miestä ja kun on pylly pystyssä, niin silloinhan omat nesteet valuu sopivasti just klitorikseen päin. Ainakin jos kostuu paljon.
Vaimo tekee sitä joskus kun naidaan.
Ja minä hieron vaimon klitorista kun nussin takaa päin ja hän nauttii kyl siitä ja saa orgasmin tosin ei aina.Ja joskus kun vaimo jää kaipaamaan orgasmia minun jo lauettua niin hoitelen hänelle orgasmin kieltä ja sormia apuna käyttäen eli siis nuolen imen hieron klittaa.
orgasmin vain jos klittaa nuollaan taidokkaasti. En saa orgasmia yhdynnästä.
Mua ainakin kiihottaa jos nainen yhdynnän aikana hieroo klitsua,,se on jotenkin niin estotonta.En minä ainakaan siinä pahaa näe.
Munkaan nainen ei laukea kuin klittaa hieromalla ei yhdynnässä..
Usein saan tuon hoidettua kuitenkin niin että hieron klittaa sormin ja painelen samalla kalua sisään,se onnistuu hyvin meritähti asennossa,muuten on vaikeaa miehen saada käsiin tarpeeksi vapaaksi.
Ehkä se toimisi noin. En ole itse kokeillut koska se vaan ei tunnu luontevalta tuossa tilanteessa, enkä kehtaisikaan. Sitä paitsi eikö miehen pitäisi tuo tehdä. On se aika outoa, jos pitää seksin aikana masturboida. Mutta ei kai siinä mitään, jos se ei sua haittaa. Minä ainakin haluan pitää seksin ja masturbaation erillisinä. Mun mies ei hiero mun klittaa koskaan yhdynnän aikana eikä muutenkaan, enkä kehtaa sanoa sitä sille. Miksei se voisi kysyä multa tai lukea jostain tietoa naisen tyydyttämisestä. Ärsyttävää, seksistä tuntuu menevän kaikki ilo jos miestä pitää alkaa itse neuvomaan ja ohjailemaan. No, ehkä tuo mun äijä menee muutenkin vaihtoon kun kerran ei kiinnosta mun orgasmit...