Onko kellään käsitystä

Mikä voisi olla tänne Huuhaa palstalle kirjoittavien ikäjakautuma tai keski-ikä. Oma käsitykseni on, että suurin osa kirjoittajista on
< 25 v. eli keski-ikä voisi olla selvästi alle 30 v..
Olisi kiva kuulla muitten mielipiteitä asiasta.
3166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen pohtinut ikäjakautumaa.Kaikki tuntuu olevan ainakin alle v.kolmekymmentä.
Laita silmät kiinni olen K-70.
Uskaltaako joku muukin tunnustaa ikänsä ?

Äänestä
  • Yrität kai sillai niinku feikata ? No, mä voin sulle kertoa, että mä täytän kohta 60 v. eli nyt keski-ikä on Elon laskuopin mukaan 65 v. O.K.

    Äänestä

  • oon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedonjanoinen kirjoitti:

Mikä voisi olla tänne Huuhaa palstalle kirjoittavien ikäjakautuma tai keski-ikä. Oma käsitykseni on, että suurin osa kirjoittajista on
< 25 v. eli keski-ikä voisi olla selvästi alle 30 v..
Olisi kiva kuulla muitten mielipiteitä asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu