Vasektomian jälkeen

Miten pitkään siittiöitä? Noin keskimäärin ennen kuin tuli "puhdas" tulos?
4730
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

siittiöitä voi olla johtimissa vain jos runkkasit ennen leikkaukseen menoa.

Äänestä
  • vielä vasektomian jälkeenkin!!! Vasta kun on otettu kontrollitesti, on homma varmasti varmaa....tai varmaa ja varmaa, eihän mikään e-keino ole 100%:n varma, ei edes vasektomia=)

    Äänestä

  • IHAN VÄÄRÄÄ TIETOO HERUU TÄÄLTÄ

    Äänestä

  • käyttää kirjoitti:

    vielä vasektomian jälkeenkin!!! Vasta kun on otettu kontrollitesti, on homma varmasti varmaa....tai varmaa ja varmaa, eihän mikään e-keino ole 100%:n varma, ei edes vasektomia=)

    Miehillä pettää sterilisaatioista 0.14% eli joka 700 vielä läpi menneen kontrollitestin jälkeenkin. Keho on ihme vehje toipumaan pahoistakin vammoista.

    http://www.tohtori.fi/?page=3669292&id=5317722

    Ennen läpi mennyttä kontrollia taitaa tuo epäonnistuneen sterilisaattion todennäköisys olla luokkaa prosentti.

    Kuten sanoit: Ensin testiin ja vasta sitten voi väittää ampuvansa räkäpäitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eetu555 kirjoitti:

Miten pitkään siittiöitä? Noin keskimäärin ennen kuin tuli "puhdas" tulos?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu