Olen maanantaina menossa lääkäriin, mutta kyselen nyt silti täällä, että voisko e-pillerit aiheuttaa tällaisia oireita, olen syönyt niitä nyt reilun viikon: Alusta asti on ollut lievää päänsärkyä, eilisen päivän aikana särky muuttui pikkuhiljaa kovemmaksi ja niskat vetivät jumiin. Kuumetta on 37-38 astetta. Voiko johtua pillereistä vai mahtaisikohan olla vaan jotain flunssaa? Vanhemmillani on kyllä a-virus, mutta heillä on myös nuha, yskä ja kurkkukipua, minulla ei ole muuta kuin tämä niska- ja päänsärky ja lievä lämpö.
Pillereiden oireita
vai jotain muuta?
2227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Nyt on liikkellä,vaikka mitä virusta..joskus voi kärsiä flunssasta ja oireina vain:kuume,lihaskipu..itsellä oli näin n.kk sitten.
vähän ajattelinkin. Varmuuden vuoksi vaan kyselin, ettei oo mitään vaarallista pillereistä johtuvaa..