KEPUn toiminta Kemijärvellä haisee

Uusia raatoja paljastuu KEPUn komeroista.

Nyt on julkisuuteen tuotu tietoja, joiden mukaan Kemijärvelle valtion pumppaamalla verorahalla tuleva Anaika-Group onkin hallituksen ministereiden kavereiden omistuksessa.

Liimapalkkiteollisuus on muutenkin kriisissä ja nyt valtio ehdoin tahdoin vääristää kilpailua. Tätä toimintaa julkisesti puolustelevat Zero-Matti Vanhanen ja Pekkarinen.

KEPUn toiminta haisee ja pahasti!

3

145

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaikka punikkitoimittaja

      vanhalla taunuksella ajoi kuin tuskassa. Johtajalla oli puhtaat jauhot pussissa.

    • Kaiken nähnyt

      Ei yllätä. Tämä on sitä samaa kepumafian toimintaa, jota nähdään kaikkialla Suomen syrjäseuduilla. Kepuenemmistöisissä kunnissa kunta on pakotettu ostamaan vain kepulaisilta. Muiden puolueiden kannattajaksi epäiltyjä syrjitään avoimesti jne.

      Kun kepun paskakasaa vähän tonkii, ilmaan nousee mädän löyhkä!

    • Kun sopivasti

      tuulee, niin helvetillinen paskanhaju tulee sellutehtaalta Pyhälle asti. Kyllä se silloin harmittaa tämä vitun putiikki. Äkkiä kiinni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      192
      2031
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      158
      1402
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      223
      1030
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      907
    5. 58
      888
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      71
      813
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      47
      803
    8. 93
      767
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      687
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      666
    Aihe