http://www.iltalehti.fi/autot/200802227270973_at.shtml
Tässä se taas nähdään; kova vääntö saa auton kiihtymään rajusti varsinkin kun on kyse nelivedosta jolloin ei voi lähdössä suditella.
Saabbi on aina osannut tehdä moottoreita.
Tässä se taas nähdään; kova vääntö saa auton kiihtymään rajusti varsinkin kun on kyse nelivedosta jolloin ei voi lähdössä suditella.
Saabbi on aina osannut tehdä moottoreita.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mutta Saabin Turbotekniikka, yläkerta ja moottorinohjaus. Varsin mojova peli, vieläpä kun kiihdytyksessä suurin veto tulee taka-akselille.
Kaippa tosta virittämällä sais jonkun moisen pelin. Vaikka se Haldex on ihan paska, on se parempi kun pelkkä etuveto.
Millä tavoin Haldex on paska, jos se mahdollistaa voiman siirtymisen taka-pyörille mm. tilanteessa jolloin etupää alkaa tyypilliseen etuvetotyyliin sutia ?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Bugatti_Veyron
Jos se kelpaa Veyroniin, kelpaa se varmaan muuallekin..
(Veyronissa on jatkuva veto taakse niinkuin hyperurheiluautossa pitääkin, ja eteen siirretään voimaa Haldexilla)
Vitun ja saatanan paskaa...
Haldex on kuitenkin ihan OK, kun puhutaan katukäytöstä eikä "oikeista" nelivedoista.
Tällä saabilla (eikä varmaan Veyronillakaan) tuskin on tarkoitus möyriä missään suossa.
Inttikaveri sanoi aikoinaan intissä:
"kaikki täällä on paskaa paitsi kusi!"