Olen lukenut paljon

idioottiateistien viestejä kristinusko-palstalla ja vaikuttaa siltä, että ateistit luulevat, että uskovaiset eivät ole koskaan ajatelleet ristiriitoja kristinuskossa ja Raamatussa vaan uskovat kaiken ilman ajattelua. Te olette mielestänne niitä, jotka ovat pohtineet asioita ja joilla on oikea totuus. Voin kertoa teille, että teitä on kusetettu.
6226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ettäkö uskikset käyttäisivät sittenkin aivojaan?? Sitäkö tarkoitat?

Ei kai? Uskoiskohan tota...? Vaikuttaa kyllä uskomattomalta.

Täytyy olla provo.

Äänestä
  • Huomaa siitäkin, että ei enää kommentoi.

    Äänestä

En kyllä niele. joka kerta kun uudestioksennetuille tarjoilee jonkin hiemankin enemmän ajattelu toimintaa vaativan kysymyksen, niin vastaukseksi tulee pelkkää hiljaisuutta tai helvetti uhkauksia.

Äänestä

Kristinusko vaatii uskoa ja ristiriitojen hyväksyntää. Näin on aina ollut, näin tulee aina olemaan.

Voit tietysti olla ns. "kristitty" ja väittää ettei mitään ristiriitaa ole. Terve menoa. Olet hylännyt uskosi.

Näinhän toki väittävät vain kristityt teologit. Minä mistään mitään tiedä. :)

Äänestä
  • ..ristiriitaiusuudet ovat meissä ja meidän käsityskyvyssämme ja huonosti käännetyissä Raamatuissa.
    Etsipä käsiisi vaikka Novum 1-5 ja tutki, mitähän huomaat? Taitaa kyllä olla aika vaikea painosta löytää, mutta saman saa cd:nä kristillisistä kirjakaupoista.

    Äänestä

"Te olette mielestänne niitä, jotka ovat pohtineet asioita ja joilla on oikea totuus. Voin kertoa teille, että teitä on kusetettu."

Kuinka niin? Kuka on kusettanut ja miten? Jos tarkoitat vanhaa kunnon vihtahousua, niin sekin kuuluu vain mytologianne hahmoihin, aivan kuten yksisarviset ja lohikäärmeetkin.

Olis kannattanut sinunkin käyttää yö nukkumiseen. Se on yön parasta käyttötarkoitus sen toisen puuhastelun lisäksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olenko oikeassa kirjoitti:

idioottiateistien viestejä kristinusko-palstalla ja vaikuttaa siltä, että ateistit luulevat, että uskovaiset eivät ole koskaan ajatelleet ristiriitoja kristinuskossa ja Raamatussa vaan uskovat kaiken ilman ajattelua. Te olette mielestänne niitä, jotka ovat pohtineet asioita ja joilla on oikea totuus. Voin kertoa teille, että teitä on kusetettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu