poiston

Siis mulla oli juuressa tulehdus ja hammas on nyt poistettu, onko tavallista että mätää tulee vielä jonkin verran poiston jälkeenkin? Mitenköhän kauan se voi jatkua? Hitto, luulin jo että olis vihdoin päässyt tästä mausta ja hajusta:(
2245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ab- kuurin? On normaalia että poistokuopasta tulee pahan makuista tulehdusnestettä poiston jälkeen. Ab- kuuri voi olla tarpeen, burana särkylääkkeellä on myös tulehdusta poistavaa ominaisuutta. Jos särkee kovin, ota yhteyttä lääkäriin

Äänestä
  • se lääkäri sano että ei tarvii kun kerta poistettiin. ja kipee ei oo yhtään. mut voikohan sitte olla et sinne ois jääny jotain ja kuitenki tarviis sen kuurin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jälkeen kirjoitti:

Siis mulla oli juuressa tulehdus ja hammas on nyt poistettu, onko tavallista että mätää tulee vielä jonkin verran poiston jälkeenkin? Mitenköhän kauan se voi jatkua? Hitto, luulin jo että olis vihdoin päässyt tästä mausta ja hajusta:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu