NATO-lahjukset Afganistanissa

Iltalehti tietää:
"Epäillyt ovat sotilasarvoltaan majureita ja sitä korkeampia tahoja. "

Mutta asia käsitellään armeijan sisäisenä kurinpitotoimena. Johtuuko tämä siitä että lahjonta on keskeinen osa NATO:n ja sen lobbareiden toimintaa.
3263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hamid garzai on amerikkalainen CIA´n peli nappula .. nato palvelee CIA´n toiminta eli huume bisnessta .. heroini on lisääntynyt kuin ikinä koskaan .. hamid karzain veli on iso huume välittäjanä amerikkalaisten rinnalla.. asia on todistettu moneen tavoin .
heroini on tulossa myytyyn länsimaalaisessa maita kaikki alla myöskiin suomessa .http://www.youtube.com/watch?v=-w8Z059OJZ4

Äänestä
  • Tästähän siinä on kyse.
    Afganistanin huumeet menevät euroopan ja venäjän markkinoille ja rampauttavat kyseisten maiden nuorisoa ja siten heikentävät yhteiskuntia.
    Tämä sopii USA:lle mainiosti.

    Äänestä

koko natoilussa siitä on kyse.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vaietaan kuoliaaksi kirjoitti:

Iltalehti tietää:
"Epäillyt ovat sotilasarvoltaan majureita ja sitä korkeampia tahoja. "

Mutta asia käsitellään armeijan sisäisenä kurinpitotoimena. Johtuuko tämä siitä että lahjonta on keskeinen osa NATO:n ja sen lobbareiden toimintaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu