Venäläisten rattijuoppojen salailu

Onko ulkopolitiikalla vai Suojelupoliisilla sormet pelissä, kun venäläissyntyisten rattijuopumuksia ei julkisteta?

Rekkajonoissakin pahimmillaan joka toisessa nupissa vedetään vodkaa, mutta sitä ei yleisölle jostain syystä haluta kertoa. Miksi?
291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllähän venäläisistä rattijuopoista saa lukea lehdistä useinkin.Täällä kaakkoisessa osassa maata niistä on tullut yhä suurempi riesa.Mielestäni poliisin pitäisi nimenomaan muutenkin tarkkailla itäpuolelta tänne tulevaa ja lähtevää liikennettä.Lisäksi heillä on erillaisia tapoja liikennekäyttäytymisessä kuin meillä,enkä tarkoita tapojen olevan "sivistyneempiä" kuin omamme.Usein näkee niin tolkuttomia ohituksia ettei voi kuin ihmetellä ettei onnettomuuksia ole käynyt tämän enempää.Hätävilkkujen käyttö on heillä näköjään "verissä",sillä niitä käytetään aina kun tehdään jotain "älytöntä" tiellä tai risteyksissä.

Äänestä
  • Tolkuttomassa kännissä kun jonot eivät vedä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmetyttää! kirjoitti:

Onko ulkopolitiikalla vai Suojelupoliisilla sormet pelissä, kun venäläissyntyisten rattijuopumuksia ei julkisteta?

Rekkajonoissakin pahimmillaan joka toisessa nupissa vedetään vodkaa, mutta sitä ei yleisölle jostain syystä haluta kertoa. Miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu