6.2 vai 6.5

Nyt on kuulkaas käynyt nii pahasti että on aivan pakko saada vani!! Elikkä kysymys koskee että pitääkö paikkansa että 6.5 liranen vapari vie ainetta raivokaasti enemmän kuin 6.2???
Tossa olis myynnissä 310tkm ajettu -94 6.5 litranen jossa kansivikaa ja pyynti olis tollaset 4 tonoo ja kyselin sitä kansirempaa alustavasti ja se maksais joku 1500 ja autosta varmaankin myös akut sökönä kun seissyt tallissa parivuotta,että meneekö liika kalliiksi??
Nettiautosta olen niitä myös katsellut mutta hintaskaala on aika laaja, olisiko kellään tiedossa muita linkkejä kun nettiauto??
Kiitos asiallisista vastauksista lopu jätän omaan arvonsa.

5

1158

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeep3.1

      kyllä ole kulutuksessa juur mitään eroa on sitten 6.2 tai 6.5litranen kone.tosta kansirempasta niin sattaa olla et on kansi/kannet halki jolloin ei taida toi 1500 riittää,ainakaan jos joudut rempan teettämään jossain korjaamossa.noilla kilometreillä (310tkm)laatikko on jo ehtoopuolella jos ei ole jo remontoitu.

      • kilometreillä

        GM diselistä yleensä nokka-akseli ja nostajat lienevät vaihtokunnossa. n. 1500.


    • paikkaansa

      että 6,5 Turbo vie huomattavasti enemmän kuin 6.2 tai 6.5 ilman. 6.5 melkein sama kone, kolisee vähän vähemmän kun on yksi männänrengas enemmän kuin 6.2:ssa. 6.5 ilman turboa varmasti paras Chevyn diesel.

    • lohko

      Voi olla et ei jää pelkkään kansiremppaan.
      95 mallissa oli taipumus mennä lohko halki oikealta takaa. Taisi olla Mexikossa tehtyjä lohkoja tuossa vuosimallissa.

      • mnä

        kyllä se 6.2 on kaikkein varmatoimisin dieseli vanissa. itellä ollu 6v eikä oo tarvinu ku öljyjä vaihtaa. mut jos se on sen kaks vuotta seissy ja ei ole käytetty käynnissä niin männänrenkaat on painanu urat sylinterii niin on melkosen väljäksi menny


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      81
      1049
    2. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      186
      732
    3. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      40
      675
    4. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      200
      661
    5. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      160
      635
    6. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      100
      605
    7. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      40
      517
    8. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      35
      513
    9. Pidin siitä miten

      Rauhallinen olit. Et menetä hermojasi kovin herkästi
      Ikävä
      24
      498
    10. Rohkeasti mies viestiä vaan

      Yllätä mut ja ota yhteyttä, vaikka luulet että en enää toivo sitä.
      Ikävä
      34
      442
    Aihe