Nyt on kuulkaas käynyt nii pahasti että on aivan pakko saada vani!! Elikkä kysymys koskee että pitääkö paikkansa että 6.5 liranen vapari vie ainetta raivokaasti enemmän kuin 6.2???
Tossa olis myynnissä 310tkm ajettu -94 6.5 litranen jossa kansivikaa ja pyynti olis tollaset 4 tonoo ja kyselin sitä kansirempaa alustavasti ja se maksais joku 1500 ja autosta varmaankin myös akut sökönä kun seissyt tallissa parivuotta,että meneekö liika kalliiksi??
Nettiautosta olen niitä myös katsellut mutta hintaskaala on aika laaja, olisiko kellään tiedossa muita linkkejä kun nettiauto??
Kiitos asiallisista vastauksista lopu jätän omaan arvonsa.
6.2 vai 6.5
5
1120
Vastaukset
- jeep3.1
kyllä ole kulutuksessa juur mitään eroa on sitten 6.2 tai 6.5litranen kone.tosta kansirempasta niin sattaa olla et on kansi/kannet halki jolloin ei taida toi 1500 riittää,ainakaan jos joudut rempan teettämään jossain korjaamossa.noilla kilometreillä (310tkm)laatikko on jo ehtoopuolella jos ei ole jo remontoitu.
- kilometreillä
GM diselistä yleensä nokka-akseli ja nostajat lienevät vaihtokunnossa. n. 1500.
- paikkaansa
että 6,5 Turbo vie huomattavasti enemmän kuin 6.2 tai 6.5 ilman. 6.5 melkein sama kone, kolisee vähän vähemmän kun on yksi männänrengas enemmän kuin 6.2:ssa. 6.5 ilman turboa varmasti paras Chevyn diesel.
- lohko
Voi olla et ei jää pelkkään kansiremppaan.
95 mallissa oli taipumus mennä lohko halki oikealta takaa. Taisi olla Mexikossa tehtyjä lohkoja tuossa vuosimallissa.- mnä
kyllä se 6.2 on kaikkein varmatoimisin dieseli vanissa. itellä ollu 6v eikä oo tarvinu ku öljyjä vaihtaa. mut jos se on sen kaks vuotta seissy ja ei ole käytetty käynnissä niin männänrenkaat on painanu urat sylinterii niin on melkosen väljäksi menny
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815