257km/h

100km/h .tuleeko kalliiksi .lähteekö kortti
3439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siis satasta ajoit ja mittari näytti 257, vai...??

Äänestä

Tutkan laskuri on kahdeksanbittinen. Tahtoo sanoa, ettei se tunne lukuja kuin 256 asti. Tuuria kävi. Yksikin km/h vähemmän, ja kortti olisi mennyt piiiiiiitkäksi aikaa. Tai jäänyt todennäköisemmin saamatta piiiitkäksi aikaa.

Nyt vain poliisilaitoksella ihmettelevät, kun tutkassa on joku pyörännäköinen suttura (paha sanoa kun on sen verran vääristynyt kuva), mutta pakittaa helskutin lujaa poispäin...

Äänestä

No sääkös siellä matelitkin kyttäletka perässä kolmostietä etelään, kun mää jouduin pientareen kautta ohittaan teijät kaikki... ei meinaan noi Ladan jarrut oo ihan kunnossa, että pitää vaan vaihteella jarrutella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tutkaan kirjoitti:

100km/h .tuleeko kalliiksi .lähteekö kortti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu