Jotain hyvitystä vapaussota-vitutukselle, kun saa sabotoida historiapalstaa.
Punaisten kosto
Jyllää
11498
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Johan te tätä aika pitkään saittekin sabotoida hyvityksenä Uraliin menemättä jäämis-vitutuksellenne.
Missä on nyt suuri ja mahtava Neuvostoliitto? :)
"tuhatvuotinen" natsi-Saksa? ;)
Mutta suomi on ja pysyy, kiitos vapaussodan ja Mannerheimin.
Täällä ne vain punikkien penskat naputtelevat keyboardiaan oikealla kädellä ja vasemmalla ryystävät Caffe Lattea niin kauan kunnes sähkösauna on lämminnyt. Eikös marksilaisen kurjalistumisteorian mukaan työväen asema pitänyt vain heikentyä ja nälän kasvaa?
Aika paljon lähempänä historiassa kuin teidän Suur-Suomenne. Ja vaikutukseltaan suurempana.
Mihinkäs se Suur-Suomikin katosi?
ovat monet vauraista perheistä tänne kirjoittelevat 16-20v "radikaalit", kuten olivat esikuvansa 60-luvulla. Nämä kovat "kovat punikit" ovat samoja, jotka rettelöivät Asem kokouksia yms sellaisia vastaan. Työväestön kanssa näillä hihhuleilla ei todellakaan ole mitään tekoa. Ei tuolla tehtaiden työmaa kopeissa Mannerheimia tai sotaveteraaneja pilkata en ole liki 30 vuoden aikana, mitä työssä olen ollut pilkkaamista näistä asioista kuullut. Työoloista ja palkoista kamppailu on eri asia, mutta siihen ei kuulu veteraanien tai Marskin sen paremmin kuin Jumalan pilkkakkakaan.
Nämä hihhuli komukat ovat hyväosaisia"herrojen pentuja".
En minäkään työmiesten, vaikka osa on tosikomuja, koskaan ole kuullut pilkkaavan Mannerheimia veteraaneja tai isänmaata.
leskoa vituttaa kun ei saakkaan esitellä anaaliaan itsenäisyyspäivänä
http://tappis.0catch.com/uralin_perhonen.htm
??