Harvoin tulee kirjoitettua tällaista, mutta huomasin tässä että olen kreationisteille kiitoksen velkaa. Heidän jatkuvan kyselynsä ansiosta olen saanut tietää tälläkin viikolla sellaisista asioista joista en tiennyt ennestään paljon mitään. Esimerkiksi opin asioita hominidien sukupuusta, ilmapussikeuhkojen kehityksestä dinosauruksissa, ihmisen ja simpanssin yhteisistä retroviruksista ja monista molekyylibiologian jutuista. Kreationistien kysymykset pakottavat palstan tietäjät jakamaan erikoistietämystään muillekin lukijoille.
Joten kreationistit: jatkakaa kyselemistä, mutta muistakaa kysellä aina uusista aiheista, joita ei ole vielä käsitelty. Tällä tavalla moni sivullinen saa lisäystä yleistietämykseen.
Joten kreationistit: jatkakaa kyselemistä, mutta muistakaa kysellä aina uusista aiheista, joita ei ole vielä käsitelty. Tällä tavalla moni sivullinen saa lisäystä yleistietämykseen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Aivan totta. Tässä on kans tullu sittemmin tutustuttua paremmin evoluutiobiologiaan, ja biologiaan yleensäottaen. Tietysti sekin on omallatavallaa yleissivistävää saada selvyyttä näistä kreatonistien "argumenteista", miten räikeillä argumentaatiovirheillä joku kehtaa perustella tuulesta temmattua väitettä.
henk.koht suosikki on se hiirenloukku vertaus. Niinkuin sillä olisi jotain tekemistä aiheen kanssa.