Hallitus nussii kahdesti

Hallitus nussii kahdesti autoilijan rahat. Edellinen nussiminen tehtiin viime vuonna auton arvonlaskulla ja seuraava erä otetaan maksujen korotuksilla, kun joudutaan korvaamaan elv-sekoilu.
2649
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuo elv-takaisinmaksu on aivan utopiaa, tämän palstan legenda. Ole rauhassa, sellaisia maksuja ei tule.

Äänestä
  • Jos satut omistamaan jonkun pommin jonka voi avaimella käynnistää olet luultavasti niitä palautuksia maksamassa korkojen kera. Kiitos Suomen mafia siellä pylvästalossa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanhasen vihollinen kirjoitti:

Hallitus nussii kahdesti autoilijan rahat. Edellinen nussiminen tehtiin viime vuonna auton arvonlaskulla ja seuraava erä otetaan maksujen korotuksilla, kun joudutaan korvaamaan elv-sekoilu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu